Nowy Sącz: Dziadek do orzechów na scenie MOK

Nowy Sącz: Dziadek do orzechów na scenie MOK

W zeszłą niedzielę w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu miała miejsce premiera najnowszego spektaklu Grupy Teatralnej „CUDOKI-SZUROKI” – „Dziadka do orzechów”.

– Widowisko na podstawie opowieści E.T.A. Hoffmanna przygotowała z „Cudokami-Szurokami” Małgorzata Stobierska. Widzowie, zarówno całkiem mali jak i dorośli, mieli okazję zobaczyć barwną opowieść o przygodach małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem królestwa zostaje tytułowy Dziadek do Orzechów – mówi Janusz Michalik, Kierownik Działu Artystycznego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Jest to opowieść, w której świat realistyczny miesza się ze światem fantazji. Dzieci na widowni z zapartym tchem śledziły walkę ołowianych żołnierzyków z Królem Myszy, podziwiały Królestwo Króla Kiełbasy, poznali jego córkę, piękną księżniczkę Pirlipatę, a następnie przeniosły się do Cukierkowa, czyli cudownej krainy zabawek i słodyczy.

Dodatkowym atutem przedstawienia jest muzyka Andrzeja Bogdała, scenografia wykonana na podstawie pomysłu Krzysztofa Kulisia przez Jacka Michalika, piękne kostiumy zaprojektowane i uszyte przez Katarzynę Sikorę i Izabelę Wiatrak oraz pomysłowe rekwizyty, zaprojektowane i wykonane przez studentów nowosądeckiej PWSZ – Lidię Piechowicz – Staszczak, Irenę Kozłowską, Magdalenę Skoczeń, Leszka Staszczaka i Karola Szarka.

Fot. Andrzej Rams.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.