Krynica – Zdrój: Szpitalowi rośnie nowe skrzydło

Krynica – Zdrój: Szpitalowi rośnie nowe skrzydło

Siarczyste mrozy na razie wstrzymały rozbudowę krynickiego szpitala, ale wykonawca zapewnia,
że zdąży na czas. Modernizacja to wyjście naprzeciw wymogom sanitarnym ministerstwa zdrowia.

Obok budynku szpitala powiatowego im. dra J. Dietla widać już zarys powstającego skrzydła. Jednak kontynuacja prac budowlanych nie jest na razie możliwa ze względu na zimno. 

– Jesteśmy przed betonowaniem pierwszego poziomu, tak zwanego „minus jeden”, gdzie będzie się mieściła centralna sterylizatornia i pomieszczenia gospodarcze. Mamy nadzieję, że gdy skończą się te mrozy, prace będą
się posuwać do przodu
– mówi Sławomir Kmak, dyrektor szpitala w Krynicy-Zdroju.

Żeby nadążyć za wymaganiami resortu zdrowia, szpital musi uporać się z pracami jeszcze w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że to się uda. Inwestor zapewnia, że prace idą zgodnie z planem, a data zamknięcia inwestycji, czyli 31 października, nie jest zagrożona. Po zakończeniu prac władze szpitala zostawią sobie jeszcze czas na ich rozliczenie i odbiór. Pierwsi pacjenci skorzystają z nowych pomieszczeń na początku 2018 roku. Powstająca konstrukcja ma mieć docelowo powierzchnię 2,5 tys. metrów kwadratowych i przylegać do bryły szpitala.

Nowy budynek będzie się składał z czterech kondygnacji, a każda z nich będzie służyła innemu celowi. Licząc od najniższego poziomu znajdą się tam kolejno: sterylizatornia, oddział pediatrii, blok operacyjny i intensywna terapia. Dzięki tym pracom zyskają zwłaszcza rodzice odwiedzający na pediatrii swoje pociechy.

– Po tej rozbudowie każdy rodzic będzie miał  możliwość przebywania z własnym dzieckiem. Będzie łóżko dla rodzica – dodaje Sławomir Kmak.

Pomieszczenia po dotychczasowych oddziałach zostaną przystosowane do funkcjonowania laboratoriów i pracowni poradni specjalistycznych, w których teraz panuje ciasnota. Powstanie nowego skrzydła wiąże się ze zmniejszeniem liczby miejsc parkingowych, ale władze szpitala zapewniają, że uzupełnią ją kosztem pasa zieleni i niepotrzebnego ronda.

Rozbudowę szpitala finansuje głównie Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. – Mamy również złożony wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na 3 mln zł i czekamy na rozpisanie konkursu przez marszałka – informuje dyrektor. Wszystkie prace łącznie z wyposażeniem nowych pomieszczeń mają kosztować 20,5 mln zł.

Krystyna Pasek

fot. Wizualizacja autorstwa firmy „Neon” z Częstochowy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.