Nowy Sącz: to nie pęknięta rura, tylko szlaban prezydenta dla filmu o kochających inaczej

Przedwczoraj informowaliśmy w dts24.pl o odwołaniu pokazu filmu dokumentalnego „Artykuł Osiemnasty”, który miał odbyć się w nowosądeckiej „Małej Galerii". Film opowiada o  staraniach o wprowadzenie równouprawnienia osób LGBT w Polsce. Organizatorzy projekcji skarżą się do Rzecznika Praw Obywatelskich na władze miasta Nowego Sącza. 

Renault2

- Niestety mamy awarię. Pękła nam rura w budynku, więc konieczna jest naprawa i remont. Nie wiem czy i ewentualnie kiedy powrócimy jeszcze do tego tematu, bo do końca roku nie mamy już wolnych terminów - tak tłumaczyła  przyczyny odwołania projekcji dyrektor Małej Galerii w Nowym Sączu, Alicja Hebda.

Później wyszło na jaw, że nie do końca o pękniętą rurę chodzi, tylko o zakaz prezydenta miasta Ryszarda Nowaka.

- Jeżeli ktoś ma ochotę na organizacje takich spotkań, może je robić w innych miejscach. Miasto Nowy Sącz, właśnie przyjęło oficjalnie patronat świętej Małgorzaty, nie wyobrażam sobie, aby w miejskich instytucjach odbywały się tego typu eventy. Prezydent jednoznacznie nie wyraził zgody na organizacje tego spotkania - cytuje portal Onet wypowiedź Tomasza Michałowskiego, zastępcy dyrektora miejskiego Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej  dla "Sądeczanina".

Projekcja filmu była inicjatywą fundacji Równość.org. Jej przedstawiciele wystosowali w tej sprawie skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich.

fot. ilustracyjne: pixabay

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.