Bernard Stawiarski rozważa start w wyborach prezydenckich w Nowym Sączu

Bernard Stawiarski, wójt podsądeckiej gminy Chełmiec, który za kilka tygodni będzie już burmistrzem miasta Chełmiec, nie jest zdecydowany czy za rok będzie ubiegał się o reelekcję.

wsb3

Nie oznacza to jednak, że w wyborach samorządowych jesienią 2018 r nie będzie można na niego głosować. W rozmowie z reporterem RDN powiedział, że rozważa start w wyborczym wyścigu o fotel prezydenta Nowego Sącza.

Rozważam taki scenariusz. Już kiedyś do tego się przymierzałem i wydaje mi się, że to najwyższy czas aby się nad tym poważnie zastanowić – zadeklarował w rozmowie dla sądeckiej rozgłośni wójt Chełmca.

Do wyborów pozostał rok czasu. Oficjalnych kandydatur na stanowisko prezydenta żadne z ugrupowań jeszcze nie ogłosiło. Nieoficjalnie jako kandydatów do objęcia tego urzędu wymienia się oprócz Ryszarda Nowaka m.in. Leszka Zegzdę i Ludomira Handzla.


Obecnie urzędujący prezydent Ryszard Nowak rozpoczął rządy w Nowym Sączu w 2006 roku. W II turze wyborów pokonał wówczas konkurenta – Piotra Lachowicza różnicą zaledwie 47 głosów. W 2010 r. zagłosowało na Nowaka ponad 60 proc. sądeczan – wygrał w pierwszej turze. W 2014 roku konieczna była dogrywka. W II turze miał przewagę 188 głosów nad kandydatem Koalicji Nowosądeckiej Ludomirem Handzlem. Frekwencja w Nowym Sączu wyniosła 45 proc.

 

fot. www.chelmiec.pl

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]