Święto Niepodległości. Sądeczanie wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne

Przy Dębie Wolności sądeczanie śpiewali dziś pieśni patriotyczne. Zabrzmiał „Marsz Pierwszej Brygady” i wiele innych pieśni…

wsb3

Po Mszy św., odprawionej w intencji Ojczyzny w kościele św. Kazimierza, wierni w pięknej asyście Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej przeszli na sądeckie planty.

(…) Tylko czasami nocą, gdy rozpacz opada,
I gdy Szopen, jak widmo, gra im na pianinie,
Zjawia się, cała w czerni, staje przy nim blada,
I śpiewa do nich cicho – że jest, że nie zginie.

Słowami wiersza „Ojczyzna Szopena” autorstwa Stanisława Balińskiego rozpoczęto uroczystości związane z 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przy Dębie Wolności.

– Bardzo się cieszę że jest nas tak dużo tutaj. Wspólnym śpiewaniem pieśni narodowych będziemy siać ziarna pamięci o tych, którzy tę niepodległość nieśli– powiedział Janusz Michalik

W uroczystościach uczestniczyły poczty sztandarowe, a także delegacje Związku Harcerstwa Polskiego  im. Bohaterów Ziemi Sądeckiej.

Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli także skorzystać z przygotowanej specjalne na tę okazję herbaciarni i wypić rozgrzewającą herbatę. Otrzymali  także od organizatorów śpiewniki, które zawierały teksty, zapisy nutowe oraz krótkie wzmianki o każdej z pieśni.

Wspólnemu śpiewaniu przewodzili : Anna Kożuch, Sebastian Cebula, Maciej Kożuch oraz Jadwiga Kondracka, wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w  Nowym Sączu.

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]