BIECZ: podczas prac drogowych odnaleziono ludzki szkielet

Dzisiaj (20 lipca) w Bieczu w powiecie gorlickim robotnicy pracujący przy budowie ul. Kolejowej odnaleźli  ludzkie szczątki. W około dwumetrowym wykopie widać czaszkę. Resztę szkieletu przykryto folią.

Policja z posterunku w Bieczu pilnuje, aby nikt nie wszedł na miejsce znaleziska. Decyzja ta została podjęta po konsultacji komendanta policji z archeologiem, który wkrótce dotrze na miejsce odkrycia.

Znalezione kości mogą mieć nawet 600 lat. Witold Fusk – autor książki ,,Biecz i dawna ziemia biecka na tle swych legend, bajek przesądów i zwyczajów” przypomina, że w 1450 roku w tym miejscu  znajdował się kościół św. Jakuba. Możliwe, że przy nim istniał cmentarz i stąd właśnie w tym miejscu fragmenty szkieletu…

Jeśli przypuszczenia potwierdzą się, na plac budowy wejdzie archeolog, a prace na ul.Kolejowej mogą zostać wstrzymane na minimum kilka tygodni.

 

fot. ilustracyjne: pixabay

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.