Sądecki Chór Scherzo wrócił z Grecji z medalami

Młodzieżowy Chór Scherzo działający przy I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu znalazł się w gronie 30 najlepszych chórów z całej Europy. Doborowe śpiewacze towarzystwo spotkało się w greckiej miejscowości Perveza, gdzie odbył się Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej. Sądeczanie wystąpili w dwóch kategoriach: chórów kameralnych i młodzieżowych. Ekipa dr Andrzeja Citaka przywiozła z zagranicznych wojaży dwa medale – srebrny i brązowy.

Regulamin konkursu przewidywał wykonanie przekrojowego repertuaru religijnego od muzyki dawnej do współczesnej oraz pieśni ludowej swego kraju. Pierwszego dnia przesłuchań konkursowych wystąpił zespół kameralny w 20 – osobowym składzie wykonując 6 utworów, zaś w drugim dniu zaprezentował się chór kameralny liczący 32 osoby.

Jury konkursu postanowiło przyznać chórowi kameralnemu brązowy medal, zaś zespołowi wokalnemu srebrny medal festiwalu.

Wyjazd do Grecji był kolejnym punktem obchodów jubileuszu 30-lecia działalności zespołu. Sądeczanie zwiedzili przy okazji kilka krajów bałkańskich, w tym Bośnię i Czarnogórę.

fot.Scherzo

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.