Dwa brązowe medale dla sądeckich bokserów

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Evan wrócili z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie (Pułtusk) z dwoma brązowymi medalami. Zdobyli je Natalia Dulian i Szymon Golonka. Zawodnicy i trenerzy liczyli na więcej, ale i tak udział w OOM był sukcesem.

Przed imprezą takie wyniki brałbym w ciemno. A że ambicje były większe, no cóż, życie – mówi trener sądeckich zawodników Krzysztof Bulanda.

W przypadku Natalii trochę “pomogli” sędziowie, powinno być co najmniej srebro – dodaje.

Natalia Dulian mimo nie do końca satysfakcjonującego wyniku nie straciła zapału do pracy i ma nadzieję na udział w letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (2020). Trener Bulanda uważa, że drugi z zawodników Evana, Szymek Golonka, także może sięgnąć nawet po złoto w swojej kategorii wagowej, ale musi po prostu więcej pracować na treningach.

Nasza dziewczyna i chłopak to na pewno krajowa czołówka w tej dyscyplinie. Co zrobić żeby trafić do czołówki światowego pięściarstwa? Odpowiedź jest prosta: ora et labora (módl się i pracuj) – mówi Krzysztof Bulanda.

Fot. UKS Evan.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.