Szczepienia przeciw COVID-19. Niektóre osoby mogą przyjąć dawkę uzupełniającą

Szczepionka

Już teraz niektóre osoby mogą otrzymać skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19 tzw. dawką przypominającą. Dwie grupy będą mogły kolejny raz przyjąć preparat co najmniej pół roku po pełnym zaszczepieniu.

Dotyczy to pracowników ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami, a także osób, które ukończyły 50. rok życia. Jako dawka przypominająca stosowana będzie szczepionka Comirnaty Pfizer-BioNTech – niezależnie od tego, jaki preparat przyjęły uprzednio te osoby (mowa tu nawet o jednodawkowej Johnson & Johnson).

Zalecenia te mogą być uaktualnione wraz z decyzją Europejskiej Agencji Leków dotyczącą schematów dawkowania dla stosowanych preparatów w realizacji szczepień” – czytamy w komunikacie Ministra Zdrowia.

To nie jedyne grupy osób, które w najbliższym czasie będą mogły przyjąć dodatkową dawkę szczepionki. Od 1 września trwa rejestracja osób z poważnymi zaburzeniami odporności, które nie wcześniej niż po 28 dniach od zakończenia pełnego schematu szczepienia będą mogły przyjąć tzw. dawkę dodatkową uzupełniającą. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.

fot. ilustr. pixabay.com


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.