„Coraz głębiej” Niezwykłe slajdowisko w Sokole

„Coraz głębiej” Niezwykłe slajdowisko w Sokole

Gościem Podróżniczego Klubu Filmowego będzie jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych nurków głębinowych na świecie – Krzysztof Starnawski. Prelekcja z pokazem slajdów będzie poświęcona najciekawszym eksploracjom jaskiniowym z różnych zakątków świata. MCK Sokół zaprasza na nią 23 września  o godz. 18:00

Krzysztof Starnawski mieszka w Muszynie. Od 20 lat zajmuje się eksploracją najgłębszych jaskiń na świecie – suchych i zalanych. Specjalizuje się w nurkowaniu jaskiniowym i rebreatherowym (z aparatem oddechowym o podwójnym obiegu zamkniętym). Jest odkrywcą najgłębszej zalanej jaskini świata – Hranickiej Propasti (-404 m).

1 października 2012 zanurkował na głębokość 223 m w podwodnej jaskini w Hranickiej Propasti, ustanawiając nowy rekord Polski. Kolejny raz Starnawski dokonał pomiaru głębokości tej jaskini 27 września 2016 – 404 m, co czyni ją najgłębszą zatopioną (podwodną) jaskinią na świecie. Nurek zmierzył to, schodząc z butlą na głębokość 200 metrów do szczeliny w formacji skalnej, a następnie przy pomocy skonstruowanego przez Bartłomieja Gryndę zdalnie sterowanego robota podwodnego GRALmarine.

W listopadzie 2016 został nominowany do nagrody Podróżnika Roku 2017 National Geographic. To jednak nie rekordy są dla niego najważniejsze. Mówi o sobie: „Bardziej zależy mi na eksploracji, odkrywaniu tego co nieznane, pionierskie”.

Po spotkaniu w ramach Podróżniczego Klubu Filmowego zapraszamy na seans filmu „Ocaleni”, który zostanie wyemitowany o godz. 19.30.

Dla naszych Czytelników mamy jedno podwojne zaproszenie na spotkanie PKF. Aby je zdobyć, znajdź na naszym FB post z informacją o slajdowisku „Coraz głębiej” i w komentarzu dokończ zdanie.

Pod wodą jest…..

Autor najciekawszej odpowiedzi wejdzie na spotkanie GRATIS 😉

Share on twitter
Share on facebook