Powiat gorlicki. Ludzie zniecierpliwieni drogowymi remontami

Powiat gorlicki. Ludzie zniecierpliwieni drogowymi remontami

Znak drogowy

W wielu miejscach w regionie trwają właśnie roboty drogowe – między innymi na trasie Stróże – Polna – Łużna, a także Szymbark – Bystra – Szalowa. Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę, że prace w tamtych miejscach są uciążliwe i zdają się nie postępować. Dyrektor Powiatowego Zarządu Drogowego w Gorlicach zapewnił w rozmowie z naszą redakcją, że roboty przebiegają zgodnie z planem.

Przebudowa drogi powiatowej Stróże – Polna – Łużna na odcinku w Szalowej (gmina Łużna) rozpoczęła się w maju tego roku. Problemem, jaki wskazał nasz Czytelnik, jest powolne tempo prac.

Wyobrażam sobie udrękę mieszkańców na tej drodze, na której oprócz zerwania asfaltu i rozkopania prace nie postępują od czterech  miesięcy. A nie mam tylko na myśli mieszkańców-kierowców, lecz także pieszych, bo droga w zamyśle ma być poszerzona, to i dopiero co ułożone chodniki są rozebrane i w czasie deszczów wszyscy, w tym od 1 września również dzieci do szkoły, muszą zasuwać przez błoto” – napisał w mailu do naszej redakcji.

Zapytaliśmy Dyrektora Powiatowego Zarządu Drogowego w Gorlicach, czy wystąpiły jakieś opóźnienia w pracach w Szalowej, a jeśli tak, to co je spowodowało.

– Planowane zakończenie inwestycji wyznaczone zostało na listopad br. Na obecną chwilę roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem – odpowiedział dyrektor Rafał Wojna.

W przypadku rozbudowy drogi powiatowej Szymbark – Bystra – Szalowa, której to inwestycji towarzyszy również rozbiórka starego mostu i zastąpienie go nową budowlą, występuje inny problem. Jak poinformował nas Czytelnik, nie ma żadnej tymczasowej kładki dla pieszych i rowerzystów, wyznaczono za to wielokilometrowe objazdy.

Prace w tym miejscu rozpoczęły się w czerwcu tego roku i mają potrwać do grudnia. Zapytaliśmy Dyrektora PZD w Gorlicach, dlaczego nie zorganizowano tymczasowej przeprawy.

Objazd odbywa się zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu. Kładka dla pieszych nie została przewidziana ze względu na znikome natężenie ruchu pieszych w obrębie obiektu – poinformował Rafał Wojna.

 


Czytaj też: