Miał trafić do więzienia. Policjant zauważył go pod sklepem

Radiowóz

Dzięki dobrej pamięci i spostrzegawczości jednego z sądeckich policjantów zatrzymano mężczyznę, który miał odbyć zastępczą karę więzienia. 42-latek był poszukiwany przez sąd.

Do sytuacji doszło w zeszły piątek (3 września) około godziny 19:30. Funkcjonariusz ogniwa wywiadowczego Wydziału Prewencji sądeckiej komendy jechał wówczas na służbę. Gdy przejeżdżał przez Frycową (gmina Nawojowa), przy jednym ze sklepów zauważył mężczyznę, który przypominał pewnego poszukiwanego.

Mundurowy skontaktował się z dyżurnym sądeckiej policji, w wyniku czego na miejsce skierowano patrol. Przypuszczenia spostrzegawczego wywiadowcy okazały się słuszne – 42-latek był osobą poszukiwaną.

– Ponieważ uchylał się od zapłacenia grzywny za popełnione wykroczenia, Sąd Rejonowy w Brzesku wydał nakaz zatrzymania go i doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności – informują funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Ostatecznie spotkanie z policjantami sprawiło, że mężczyzna postanowił opłacić całość nałożonych grzywien. Tym samym kara zastępcza została cofnięta.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.