CBA zakończyło lustrację przetargu na budowę stadionu. Teraz „antykorupcyjni” sprawdzają inne sądeckie przetargi…

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło czynności dotyczące unieważnionego przetargu na budowę stadionu Sandecji, jednak to nie koniec działań CBA związanych z Nowym Sączem.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę stadionu został unieważniony po tym, jak Krajowa Izba Odwoławcza wykluczyła z niego dwóch wykonawców, którzy przedstawili najkorzystniejsze finansowo propozycje, o czym pisaliśmy TUTAJ. Niedługo później ogłoszono kolejne postępowanie. Sprawą unieważnionego przetargu zajęło się wtedy CBA, o czym pisaliśmy TUTAJ.

– Miastu zależy na pełnej przejrzystości i transparentności procedury przetargowej, dlatego w pełni współpracujemy we wszystkich czynnościach analityczno-informacyjnych podejmowanych przez CBA – zapewniał w maju Mariusz Smoleń, Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta.

Okazuje się, że działania CBA związane z przetargiem zostały już zakończone i jak się dowiedzieliśmy: ,,nie dały podstaw do wszczęcia innych czynności określonych w ustawie o CBA”.

– Jednocześnie informuję, że w wyniku czynności analityczno – informacyjnych, 27 lipca 2021 r. wszczęto kontrolę w Miejskim Zarządzie Dróg w Nowym Sączu. Związana jest ona z udzielaniem zamówień publicznych w latach 2017-2019 – zaznacza w korespondencji z naszą redakcją przedstawiciel Wydziału Komunikacji Społecznej Gabinetu Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Nie udziela jednak więcej informacji w tej kwestii, ze względu na to, że czynności są w toku.

fot. ilustr. CBA

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.