Święta na sądeckich drogach – pijani kierowcy, kolizje i wypadek

W okresie świątecznym na drogach w całej Polsce można zobaczyć więcej policyjnych patroli niż zazwyczaj. Nie bez powodu, bo sądeccy funkcjonariusze tylko w dniach 24-26 grudnia zanotowali 18 zdarzeń drogowych i zatrzymali kilku kierowców prowadzących ,,na podwójnym gazie”.

– Policjanci pełniący służbę na drogach zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości, udzielają pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo wyprzedzają oraz prawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Jak zaznacza, tego typu wykroczenia są głównymi przyczynami kolizji i wypadków na Sądecczyźnie. ,,Pod lupą” mundurowych znalazła się także trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. Ponadto funkcjonariusze kontrolowali, czy pasażerowie (zwłaszcza dzieci) przewożeni są w odpowiedni sposób.

Bilans

Od 24 do 26 grudnia na sądeckich drogach doszło do 18 niebezpiecznych zdarzeń – 17 kolizji i jednego wypadku, w którym ranne zostały dwie osoby. Co więcej, policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy prowadzili po alkoholu. Rekordzista miał ponad 3 promile i kierował quadem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Jak informują funkcjonariusze, wzmożone policyjne działania skupione na bezpieczeństwie na drogach potrwają do 7 stycznia.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Chełmiec. Policja ustala, czy kobieta, która zostawiła rozbite auto przy drodze, była trzeźwa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.