Świat kolorów i magii na wystawie “Różne strony książki” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Najmłodsi mogą już zwiedzać wystawę dziecięcych prac plastycznych “Różne strony książki” w Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Ekspozycja jest podsumowaniem wszystkich działań w ramach projektu o tym samym tytule, który otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Na wystawie prezentowane są prace plastyczne, które powstały na warsztatach komiksowych, warsztatach tworzenia leporello, czyli książeczek – harmonijek, ilustracji dotykowych i pop-up. Od czerwca br. najmłodsi spotykali się na żywo bądź on line z ilustratorami, rysownikami i twórcami książek, którzy dzielili się swoją wiedzą i warsztatem twórczym. Dzieci miały okazję pracować pod okiem Piotra Burzyńskiego, Magdaleny Pilch, Tomasza Samojlika, Agnieszki Żelewskiej oraz Patrycji Zalejskiej i Kiryła Konowałowa.

Obok prac powstałych na warsztatach można także oglądać rysunki, komiksy, obrazki i makiety przesłane przez dzieci na konkurs “Przygoda jak w bajce”. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie dnia spędzonego wspólnie z ulubionym bohaterem literackim. Zobaczymy więc wyprawy w kosmos z Panem Kleksem, mecz z Reksiem, spotkania z Elmerem-słoniem w kratkę i innymi bajkowymi zwierzakami. Znajdziemy przygody dzieci z Calineczką w świecie elfów, zabawy w wodzie z syrenkami i wiele, wiele innych, pełnych magii i kolorów prac plastycznych.

Obok wystawy, na specjalnym regale prezentujemy ciekawe w formie, wartościowe książki, które można wypożyczyć do domu.

Wystawa prezentowana będzie do 31 grudnia 2021r. w wypożyczalni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Lwowskiej 21. Czynna w godzinach pracy Oddziału, tj.: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki – godz. 10:00 – 18:00 (przerwa techniczna 13:00 – 13:30), środy, soboty – godz. 9:00 – 15:00 (przerwa techniczna 11:30 – 12:00).

Wystawę oraz całość projektu dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy: Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.