Janusz Adamek żegna się ze stanowiskiem prezesa Sądeckich Wodociągów

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, spółka Sądeckie Wodociągi będzie miała nowego prezesa. Po dzisiejszym posiedzeniu rady nadzorczej dotarła do nas informacja, że prezes Janusz Adamek i jego zastępca - Józef Ciuła- zostali odwołani ze stanowisk. Mają pełnić swoje obowiązki tylko do 30 czerwca.

wsb3

Oprócz posiedzenia rady nadzorczej odbyło się dziś również walne zgromadzenie wspólników, podczas którego zapadła decyzja o podniesieniu kapitału zakładowego Sądeckich Wodociągów. Ta decyzja wiąże się z koniecznością zasilenia spółki pieniędzmi z budżetów gmin - udziałowców. Nowy Sącz ma wpłacić 1,5 mln zł. W przeciwnym razie klientom wodociągów grożą bolesne podwyżki cen wody.

Przypomnijmy, że prezydent Ludomir Handzel już w lutym chciał dokonać zmian w radzie nadzorczej Sądeckich Wodociągów. Złożył w tej sprawie wniosek do członków walnego zgromadzenia wspólników. Jednym z argumentów za dokonaniem kadrowej rewolucji jest w opinii prezydenta Nowego Sącza bardzo wysoka cena wody dostarczanej przez spółkę.  Sprawa rozstrzygnęła się wówczas nie po myśli Ludomira Handzla. Skład rady i zarządu Sądeckich Wodociągów z prezesem Januszem Adamkiem pozostał bez zmian. W Sądeckich Wodociągach miasto nie ma decydującego głosu. Udziałowcami są gminy Nawojowa, Korzenna, Kamionka Wielka, Stary Sącz i – od stycznia 2018 roku Polski Fundusz Rozwoju, któremu poprzedni prezydent Ryszard Nowak sprzedał 22% udziałów w spółce za 30 mln zł.

Aktualizacja: 29.05.

Dziś zarząd spółki przesłał do mediów oświadczenie następującej treści:

"Zarząd Spółki Sądeckie Wodociągi w składzie: Prezes Zarządu Janusz Adamek i Wiceprezes Zarządu Józef Ciuła informuje, że w 27 maja 2019 roku, w trybie porozumienia stron, zostały rozwiązane umowy o świadczenie usług zarządzania zawarte pomiędzy poszczególnymi członkami zarządu a Spółką, ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2019 roku”.

 

Miasto sprzedało 22% Sądeckich Wodociągów. Prezydent chce, by te 30 milionów zasiliło fundusz budowy stadionu Sandecji

Fot. arch.dts24.pl


TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.