Poszukiwania nad rzeką w Kasince Małej. W akcji: GOPR, strażacy i policja

To już kolejne tego typu zdarzenie w naszym regionie od początku maja. Znów policja, GOPR i strażacy prowadzili akcję poszukiwawczą osoby, która rzekomo wskoczyła do wody. Tym razem służby przeszukiwały brzeg i rzekę Raba w Kasince Małej. 

Renault2

Działania trwały w ubiegły piątek od godziny 21. Brali w nich udział: druhowie z OSP Kasinka Mała, strażacy PSP Limanowa, GOPR i policja. Osoby ,,zaginionej" nie znaleziono, a akcję przerwano dwie godziny po północy. Tuż nad ranem, około godziny 5., druhowie z OSP Mszana Dolna zostali zadysponowani do pomocy policji w dalszych poszukiwaniach. Trwały one dwie godziny, po czym strażaków odesłano do bazy.

Po południu do służb dotarły informacje, że osoba poszukiwana znajduje się w miejscu zamieszkania, jest cała i zdrowa. Niemal do identycznej sytuacji doszło 9 maja około godziny 1.30. Służby ratunkowe pospieszyły do miejscowości Kamionka Wielka. Ze zgłoszenia wynikało, iż mężczyzna miał wpaść do tamtejszej rzeki na wysokości sklepu spożywczego i zaginąć. Jego kolega wezwał pomoc, gdyż zaniepokoił się nagłym zniknięciem towarzysza. Więcej o tamtej akcji znajdziecie w artykule poniżej.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.