Miasto sprzedało 22% Sądeckich Wodociągów. Prezydent chce, by te 30 milionów zasiliło fundusz budowy stadionu Sandecji

Wczoraj (11 stycznia) prezydent Ryszard Nowak wraz z prezesem Sądeckich Wodociągów podpisali w Warszawie  umowę pomiędzy Polskim Funduszem Rozwoju, a Nowym Sączem i resztą udziałowców spółki. Tym samym sprzedano funduszowi  22% udziałów w Sądeckich Wodociągach za 30 mln zł. Prezydent przyznał, że chce aby te pieniądze były przeznaczone na budowę stadionu Sandecji.

-Nie będę ukrywał, że moim celem była i jest budowa stadionu Sandecji i mam nadzieję, że do tego doprowadzę. Jesteśmy bardzo blisko, mamy możliwości finansowe oraz możliwości wsparcia z Ministerstwa Sportu. Natomiast te pieniądze nie są znaczone, możemy je przeznaczyć na to, co uważamy dla nas za stosowne- stwierdził prezydent Ryszard Nowak podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Polski Fundusz Rozwoju uruchomił Fundusz Inwestycji Samorządowych, a w jego ramach Pakiet dla Miast Średnich. Nowy Sącz wraz z Nawojową, Starym Sączem, Kamionką Wielką i Korzenną podpisał pierwszą w kraju tego typu umowę.

- Jesteśmy pionierami i mam nadzieję, że w nasze ślady pójdą inne samorządy, bo to jest naprawdę szansa na rozwój małych i średnich miast – mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. - Nie będę ukrywał, że to pół roku ciężkiej pracy, i to zarówno z naszej strony, jak i ze strony Ministerstwa i Polskiego Funduszu Rozwoju. Jestem naprawdę zbudowany tym, że  potrafiliśmy w tak krótkim czasie przetrzeć nowe szlaki do finansowania samorządów i że to będzie kontynuowane.

Za sprzedane udziały do kasy miasta wpłynie około 30 mln złotych, do budżetu pozostałych samorządów, a więc: Nawojowej, Starego Sącza, Kamionki Wielki i Korzennej sumy pięciokrotnie niższe. PFR stał się zatem udziałowcem Sądeckich Wodociągów i od 2023 roku miasto ze swoich środków będzie sukcesywnie wykupowało udziały, tak aby spółka w 2037 roku z powrotem była własnością samorządu. Władze miasta zapewniają, iż nie odbędzie się to kosztem podwyżki za wodę, czy ścieki.

Źródło: UM Nowy Sącz
Fot. prt sc UM Nowy Sącz

  

 

 

 

MAGFOTO

Wypowiedz się w tej sprawie