Studenci WSB – NLU będą gotować dla chorej Madzi Wróbel

Studenci WSB – NLU będą gotować dla chorej Madzi Wróbel

Madzia Wróbel to dwuletnia sądeczanka, która urodziła się z Zespołem Niedorozwoju Lewego Serca, zwanym też HLHS. Przyszła na świat w 2015 r. jako wcześniak, w 34. tygodniu ciąży. Od tamtej pory dzielnie walczy o lepsze życie. Jej leczenie i rehabilitacja są jednak bardzo kosztowne. Z myślą o Madzi, studenci Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, organizują tegoroczną edycję „International Cooking Day”. Wydarzenie już w najbliższą sobotę (2 grudnia) o godz. 12.45 w hallu budynku C w WSB-NLU w Nowym Sączu.

International Cooking Day to impreza, podczas której zagraniczni studenci WSB-NLU przygotowują tradycyjne potrawy ze swoich krajów. Podczas degustacji prowadzona jest zbiórka datków.

– Jak co roku będziemy zbierać pieniądze na podopiecznego stowarzyszenia Sursum Corda. W tym roku jest to Madzia Wróbel – mówi Krzysztof Zimny z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego WSB-NLU.

Zebrane pieniądze w całości zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Madzi.

Madzia tuż po urodzeniu została przewieziona do szpitala w Krakowie. Tam lekarze zdiagnozowali u niej Zespół Niedorozwoju Lewego Serca. Mała miała drgawki, kłopoty z oddychaniem, niewydolność krążenia. W szpitalu przebywała do 6. miesiąca życia. Przeszła dwie operacje oraz kilkakrotnie zabieg cewnikowania serca.

-Szpital w zasadzie stał się domem Magdy. Kiedy poczuła się bezpiecznie, mogliśmy przystąpić do rehabilitacji, ponieważ Madzia nie trzymała główki tak stabilnie, jak inne dzieci w jej wieku – opowiada mama dziewczynki. -Chciałabym, by Magda mogła korzystać z różnych form terapii, np. dogoterapii. Chcemy walczyć i dać naszej córce wszystko to, co najlepsze. Myślę, że każdy kochający rodzic na naszym miejscu zrobił by to samo.

Fot. Sursum Corda, WSB-NLU.  

 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama