Sądeckie Beaujolais czyli III Festiwal Młodego wina w nowo otwartej *Manufakturze*

Sądeckie Beaujolais czyli III Festiwal Młodego wina w nowo otwartej *Manufakturze*

Późną jesienią, kiedy fermentacja świeżego wina powoli dobiega końca, nadarza się doskonała okazja, aby je degustować. W kalendarzu wciąż jeszcze mamy  listopad – „świętomarcinowy” miesiąc patrona winiarzy, więc nowa sądecka restauracja „Manufaktura” zaprasza wszystkich miłośników i smakoszy wina na III edycję Beaujolais.

Dla gości przygotowano mnóstwo atrakcji. Jedną z nich będzie plebiscyt na najlepsze wino w dwóch kategoriach: win białych i czerwonych.

Jurorami będą goście. Karteczkę ze swoim głosem oddanym na trunek, który smakował najbardziej będziemy wrzucać do urny, a potem – po przeliczeniu – wyłonione zostaną zwycięskie wina, którym kolejno przyznane zostaną miejsca na podium.

Każdy z gości otrzyma w upominku grawerowany kieliszek, który będzie można zabrać ze sobą do domu i w jesienne wieczory wypić z niego swoje ulubione wino.

Bedzie także możliwość smakowania starszych win oraz specjałów restauracji.

Dopełnieniem uczty dla podniebienia będzie muzyczna uczta dla ducha – czyli koncert Grzegorza Raconia i Przemka Jaszczowskiego.

III edycja nowosądeckiego Beaujolais odbędzie się 30 listopada 2017 o godz. 18:00 w nowej restauracji „Manufaktura” przy ul. Nadbrzeżnej 26 w Nowym Sączu. Podczas festiwalu swoje trunki zaprezentują winnice z regionu Małopolski jak: „Chodorowa”, „Rodziny Steców”, „Zadora”, „Winnica Piwnice Antoniego” oraz „Tabu”.

Jak mówi Krzysztof Ruchała – organizator imprezy, miejsce organizacji Festiwalu, czyli restauracja ”Manufaktura” przy miasteczku rowerowym, która zyskała ostatnio nowe życie, stwarza wiele możliwości. Jest duża szansa, że sądeckie Beaujolais na stałe wpisze się do kalendarza jesiennych imprez w naszym mieście.

Tradycja picia młodego wina liczy wiele stuleci. Warto ją kontynuować. Listopadowy wieczór w pięknym miejscu, w miłym towarzystwie i z lampką rozgrzewającego wina to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalu.

Wstęp 15 zł.

Sponsorami wydarzenia są : Restauracja Bohema, AQUAPLAST, Stowarzyszenie „Dla miasta” oraz gospodarze -Restauracja „Manufaktura”.

Medialnym patronem wydarzenia: Dobry Tygodnik Sądecki.

tekst sponsorowany; autor: Klaudia Kulak, dts24.pl

fot. pixabay

Czytaj też:

Nowy Sącz: karczmę na miasteczku rowerowym poprowadzi właściciel Bohemy

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama