Strzelał z wiatrówki w samochód. W środku znajdowało się 6-letnie dziecko

Strzelał z wiatrówki w samochód. W środku znajdowało się 6-letnie dziecko

powiat limanowski, myjnia samochodowa

25-latek strzelał z wiatrówki w bok samochodu, który czekał przed myjnią samochodową na swoją kolej. W środku znajdował się kierowca, jego żona i 6-letni syn.

Do zdarzenia doszło 4 marca o godzinie 20:15 w jednej z miejscowości w gminie Mszana Dolna. W boczne drzwi samochodu marki Audi, którego kierowca oczekiwał na wolne stanowisko na myjni samochodowej, trafiły strzały z wiatrówki.

,,W samochodzie podczas zajścia poza kierującym znajdowała się jego żona oraz ich 6-letni syn. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został ranny. Działania śledczych doprowadziły do 25-letniego mieszkańca gminy Mszana Dolna, który strzelał z okna domu” – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją st. asp. Jolanta Batko, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Policjantka przypomina, że na broń pneumatyczną którą posiadał 25-latek nie jest wymagane zezwolenie. Funkcjonariusze zabezpieczyli ją. 25-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do podobnego zdarzenia doszło pod koniec lutego w powiecie gorlickim. 17-latek szedł przez wieś i mierzył z wiatrówki gazowej do przechodniów oraz w okna domów. Wystraszeni mieszkańcy Bystrej zatrzymali nastolatka i wezwali policję, o czym informowaliśmy: Nastolatek szedł przez wieś i mierzył z wiatrówki do pieszych oraz w domy

Czytaj także: Powiat gorlicki. Bestialstwo totalne. Ktoś zawiązał psa i wyrzucił do śmieci. Zwierzę nie żyje.

Fot. KPP Limanowa
Share on twitter
Share on facebook