Stróże: rozpoczęła się budowa ośrodka dla osób z autyzmem

Rozpoczęła się budowa Domu Pomocy Społecznej dla osób z autyzmem w Stróżach. Obiekt ma być gotów za około dwa lata. Jego mieszkańcy będą mieli zapewnioną rehabilitację oraz całodobową opiekę.

– Dom pomieści 80 osób, które będą miały zapewnioną fachową pomoc medyczną i rehabilitacyjną. Będą zakwaterowane w jedno i dwuosobowych pokojach. Ośrodek będzie miał 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni – mówi senator Stanisław Kogut, inicjator budowy ośrodka.

Budynek będzie miał dwie kondygnacje nadziemne: parter i poddasze. Poddasze będzie częściowo zagospodarowane. Obiekt będzie podzielony na trzy części: dom pomocy społecznej dla osób z autyzmem, siedzibę warsztatów terapii zajęciowej i gabinety lekarskie.

W części mieszczącej dom pomocy społecznej znajdzie się hol z recepcją, pokoje mieszkalne wraz z węzłami sanitarnymi (14 jednoosobowych oraz 14 dwuosobowych), pokój gościnny, trzy pokoje dziennego pobytu, jadalnia przeznaczona dla 42 osób (mieszkańców) i zaplecze kuchenne.

Będzie także gabinet medycznej pomocy doraźnej, dyżurka pielęgniarska i lekarska, zespół pomieszczeń do terapii i rehabilitacji.

 

Koszt budowy to ok. 10 mln zł.

Fot. Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.