Strażacy dostali w prezencie łodzie ratownicze

Strażacy dostali w prezencie łodzie ratownicze

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Dominikowicach w ramach programu wsparcia służb ratowniczych dostali łodzie wraz z wyposażeniem warte 55 tys. złotych. 

Jak informuje Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach, do strażaków trafiły łodzie płaskodenne aluminiowe, które na pokład zabierają 6 osób. Łodzie posiadają pojedyncze dno oraz silnik zaburtowy z dodatkowym zbiornikiem na paliwo. W zestawie są też wiosła z dulkami. Łodzie są przystosowane do wodowania w każdym miejscu bez użycia tzw. slipów tj. miejsc wodowania. Mogą być wykorzystywane np. do ewakuacji ludzi z okien zalanych budynków.

Na wyposażeniu znalazły się dodatkowe: koło ratunkowe, rzutka ratunkowa, bosak teleskopowy, megafon, linka życia wokół burt, lina cumownicza, knagi cumownicze po dwie na dziobie i rufie, bakista, 2 kamizelki asekuracyjne z uprzężą dla ratowników i 4 kamizelki ratunkowe dla osób poszkodowanych wyposażone w podwójne pasy krokowe.

Fot. Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.