Nowy Sącz: pół tony śmieci zniknęło znad Kamienicy

Nowy Sącz: pół tony śmieci zniknęło znad Kamienicy

Pół tony śmieci, w tym prawie 100 kg tłuczonego szkła – oto bilans sobotniego sprzątania brzegów Kamienicy, którego podjęło się kilkunastu zapaleńców sympatyzujących z inicjatywą „Obywatelski Nowy Sącz”. Wolontariusze poświęcali swój wolny czas i energię, by posprzątać po innych…

– Jestem bardzo zadowolony z przebiegu naszej akcji – mówi Edward Ucherski, inicjator sprzątania brzegów Kamienicy. – Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Oczyściliśmy odcinki o długości 6 km, po obu stronach rzeki.

Wśród zebranych śmieci najwięcej było butelek, zarówno plastikowych, jak i szklanych.

Pół biedy jeśli szklane butelki są całe, wtedy mogą je wykorzystać np. zbieracze odpadków. Problem pojawia się wtedy, kiedy mamy do czynienia z potłuczonym szkłem, które znajduje się nie tylko na brzegach rzeki, ale również i wodzie – zwraca uwagę pomysłodawca akcji.

Akcja spotkała się z bardzo pozytywną reakcją ze strony mieszkańców.

Chwalili tę inicjatywę, ale pytali także co robią w tej sprawie służby miejskie. Niezależnie jednak od wszystkiego, główny problem stanowi poziom świadomości ludzi, którzy mają siłę przynieść nad wodę np. siatkę z butelkami, ale brakuje im już siły, żeby puste butelki zabrać z powrotem.

Świadomość mieszkańców to, zdaniem Edwarda Ucherskiego, sprawa kluczowa. Dlatego myśli o zorganizowaniu podobnej akcji z udziałem uczniów nowosądeckich szkół.

fot. Jacek Gwóźdź, facebook

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.