Sto lat i imię sprawiedliwości... Sąd Okręgowy w Nowym Sączu świętował jubileusz

W sądeckim Sokole odbył się jubileusz 100-lecia Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.  Spotkanie było okazją do tego, aby docenić wieloletnich pracowników wymiaru sprawiedliwości. Wśród wyróżnionych znaleźli się emerytowani sędziowie, prokuratorzy i inni pracownicy, który współtworzą tę instytucję. 

wsb3

- Ten jubileusz z całą pewności jest świętem wszystkich pracowników, ale mam też nadzieję, że w jakimś sensie także mieszkańców, którzy korzystają z działalności jednostek Sądu Okręgowego i Sądów Rejonowych. Sto lat to jest masa czasu, podczas którego udało się wiele zrobić.  W ciągu ostatnich trzydziestu lat poprawiliśmy bazę lokalową i wprowadziliśmy sądy w dwudziesty pierwszy wiek. Szczególnie mam na myśli nowy budynek sądu przy ul. Smolika w Nowym Sączu, który jest naszą dumą- mówił Zbigniew Krupa, Prezes Sądu Okręgowego w Nowym Sączu

Wyjątkowe spotkanie swoim występem uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej w Nowym Sączu. Podczas uroczystości wykład przypominający historię sądu wygłosił dr Robert Tabaszewski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości- Łukasz Piebiak, poseł Piotr Naimski, prezydent miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, zastępca prezydenta Magdalena Majka oraz starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

-Wasza instytucja służy Polsce niemal do pierwszych chwil odzyskania niepodległości. Jesteście ważną częścią systemu sprawiedliwości. Waszą misją jest nie tylko rozstrzyganie spraw, ale również budowanie zaufania obywateli do państwa. Trudno bowiem wyobrazić sobie rozwinięte społeczeństwo obywatelskie bez prawidłowo funkcjonującego wymiaru sprawiedliwości - mówił Marek Kwiatkowski, starosta powiatowy.

 

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.