Stary Sącz: antyterroryści odbili zakładników!

Stary Sącz: antyterroryści odbili zakładników!

To nie jest plan nowego filmu akcji, to się działo naprawdę. Zamaskowani napastnicy wtargnęli do Agencji Rezerw Materiałowych „Składnica” w Starym Sączu, wzięli zakładników i ostrzelali przybyłe na miejsce zdarzenia radiowozy policyjne. Ale to nie wszystko, bo na adres Agencji przyszła także niezidentyfikowana przesyłka, zaś w jednym z jej pomieszczeń wybuchł pożar.

Choć sytuacja wyglądała groźnie, na szczęście były to jedynie ćwiczenia wszystkich służb mundurowych i służb szybkiego reagowania odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu nowosądeckiego. Tegoroczna akcja nosiła kryptonim „KURIER 2017”.

Akcja ćwiczeń rozgrywała się na terenie całego powiatu – Marek Pławiak, mówi starosta nowosądecki. – Do niepokojących zdarzeń doszło w kilku gminach, gdzie między innymi ewakuowano uczniów i nauczycieli z jednej ze szkół. Na podstawie takich ćwiczeń i współpracy służb stwierdzamy, czy jesteśmy przygotowani do wspólnych działań w momencie realnego zagrożenia.

Tym razem, do akcji wkroczyła również specjalna grupa Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wraz ze śmigłowcem, która unieszkodliwiła napastników. A nad całą akcją czuwał sztab złożony z szefów wszystkich służb mundurowych i służb szybkiego reagowania.

Jednak najważniejszy jest płynących z tych ćwiczeń wniosek – mówi Marek Pławiak i podkreśla, że służby działały wzorowo.

Jestem pod wrażeniem skoordynowania wszystkich działań zarówno pod względem czasowym, jak i fachowości przeprowadzenia wszystkich akcji.

Tegoroczne ćwiczenia powiatowe miały na celu „doskonalenie kierowania realizacją zadań obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego na terenie Powiatu Nowosądeckiego w czasie występowania zagrożeń i sytuacji nadzwyczajnych oraz wprowadzenia wyższych stanów gotowości obronnej państwa”– Pierwsza część, teoretyczna, odbyła się w Domu Pielgrzyma Opoka w Starym Sączu.

fot. Starostwo Powiatowe

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.