Stary Sącz: szansa na darmową siłownię, pilates i na bilard

Stary Sącz: szansa na darmową siłownię, pilates i na bilard

Na darmowe zajęcia fitness, aqua-areobik, pilates, siłownię i gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną dla dzieci mają szansę starosądeczanie, jeśli zagłosują na projekt „Aktywne społeczeństwo”, zgłoszony przez Fundację Rozwoju Sądecczyzny, w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosowanie rozpoczyna się dziś (poniedziałek, 25 września). 

– Jeśli solidarnie zagłosujemy za projektem starosądeckim „Aktywne Społeczeństwo”, mamy szansę na darmowe zajęcia fitness, aqua-areobik, pilates. Będzie także okazja by poćwiczyć na siłowni. Prowadzone będą także zajęcia ze zdrowego stylu życia, odżywiania się, zajęcia manualne dla dzieci w ramach aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również zajęcia z dequpage i florystyki – tłumaczy pomysłodawczyni projektu Anna Majda.

W ramach zadania w stosowny sprzęt zostanie wyposażona sala do fitness oraz siłownia. Zakupiony zostanie sprzęt  do rehabilitacji, gimnastyki korekcyjnej,  wyposażenie sali z grami planszowymi, bilardem i stołami do tenisa. Będzie także sala kinowa ze sprzętem RTV. Koszt projektu to ponad 300 tys. zł.

Głosowanie na projekty trwa do 13 października. W II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego Małopolski mieszkańcy regionu, którzy ukończyli 16 lat, będą mogli oddać tylko jeden głos, wybierając spośród wszystkich zadań małych (o zasięgu całego powiatu) i dużych (o zasięgu subregionu). Głosować można tylko na zadanie z subregionu, w którym się mieszka. Do rozdysponowania jest 8 mln zł z budżetu województwa.

***

Fundacja Rozwoju Sądecczyzny prowadzi Starosądecki Uniwersytet Dziecięcy.

Dziś rozpoczynają się zapisy.

– Dzieci mogą skorzystać z zajęć z zakresu robotyki, modelowania 3D, fotografii, fizyki oraz medycyny dla dzieci. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalną kadrę naukowców w laboratoriach PWSZ w Nowym Sączu – tłumaczy Anna Majda.

Więcej informacji na temat zajęć znajdziesz TUTAJ.   

Czytaj także: Sądeczanie walczą o nowe inkubatory dla noworodków. Szansą jest Małopolski Budżet Obywatelski

Fot. Ilustracyjne – Pixa Bay. 

Share on twitter
Share on facebook