Stary Sącz: zbudują miejsce, gdzie odetchniesz od zgiełku…

Do końca kwietnia 2018 r. ma powstać w Starym Sączu ścieżka przyrodnicza, dziki której będzie można podglądać dzikie ptactwo w naturalnych warunkach życia. Ścieżka ma służyć ochronie bioróżnorodności w widłach Dunajca i Popradu. Dostępne są już wizualizacje projektu.

Na starosądeckich stawach zamontowane będą gniazda dla łabędzi. Drewniany podest poprowadzi  przez obszar cenny przyrodniczo wzdłuż stawu mętnego. Powstaną także punkty obserwacyjne zwierząt i opisy roślinności. Ścieżka pomoże pokierować ruchem turystycznym w taki sposób, by miłośnicy przyrody nie płoszyli zwierząt w ich naturalnych siedliskach.

Będzie także specjalne urządzenie do liczenia turystów.

– Widły Dunajca i Popradu to obszar niesamowicie interesujący przyrodniczo, niezwykły. Projekt ten łączy w sobie dwa zadania: ochronę bioróżnorodności oraz udostępnianie bogactwa środowiska naturalnego mieszkańcom i turystom, w taki sposób, żeby to środowisko jednocześnie chronić – mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

– Będzie to atrakcja turystyczna, a dla dzieci okazja do lekcji przyrody w terenie – mówi zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki.

Projekty ścieżki wykonali projektanci m.in. wieży widokowej na Woli Kroguleckiej oraz Biblioteki w Gołkowicach i Starym Sączu.

Koszt inwestycji to kwota 1, 5 mln zł. 1, 3 mln –  pozyskano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Fot. Wizualizacje UM Stary Sącz, 55 Architekci.

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.