Nowy Sącz: dziś jest pralnia, w 2018 roku będzie porodówka

Gotowe są już wizualizacje nowego budynku oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. W obiekcie znajdzie się też miejsce dla intensywnej terapii oraz ginekologii onkologicznej. Stary budynek zostanie wyburzony.


– Wybudujemy nowy oddział ginekologii i położnictwa. Przenosimy się ze starego budynku przy Placu Kuźnice. Budynek wybudujemy na miejscu starej pralni. Jesteśmy już po przetargu, mamy także zrobiony projekt. Korzystamy z funduszy europejskich, pieniędzy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego a także z wkładu własnego szpitala – mówi dyrektor szpitala Artur Puszko.Budowa ginekologii pochłonie ok. 16, 7 mln zł. Ma potrwać do końca 2018 r. Wartość całego zadania szacuje się na 16,7 mln złotych i ma się zakończyć w 2018 roku.

Fot. Wizualizacje nowego budynku szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu wykonane przez RESE Architekci Biuro Projektowe.

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.