Stary Sącz oddaje Miejską Górę miłośnikom biegówek. Dostaną też ślad biegowy na EuroVelo

Stary Sącz zainwestował w urządzenie do ubijania i wyrównywania narciarskich tras biegowych ze stopą do zakładania śladu biegowego. Jest szansa, że już w najbliższy weekend  na Miejskiej Górze będzie można pobiegać na nartach.

- To dwufunkcyjne urządzenie, które pozwala na wyrównywanie i ubijanie śniegu, a po założeniu dodatkowej stopy umożliwia przygotowanie śladu do stylu klasycznego - wyjaśnia dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Starym Sączu Ryszard Niejadlik. - Urządzenie pozwala na ukształtowanie odpowiedniej struktury trasy. Docelowo sprzęt będzie używany do przygotowania tras nie tylko na Miejskiej Górze, ale też na trasach rowerowych na przykład tych w ciągu EuroVelo 11.

- Chcemy rozwijać się turystycznie i ciągle proponować coś nowego dla naszych gości, ale i poszerzać ofertę spędzania wolnego czasu dla mieszkańców. Każda pora roku to dobry czas na sport, stąd pomysł na trasy biegowe – dodaje burmistrz Jacek Lelek.

 

 

 

 

 

 

Na Miejskiej Górze już za chwilę będzie można pobiegać na nartach. Na wyposażeniu MZGK jeszcze w tym tygodniu powinna pojawić się specjalna przystawka do ubijania i wyrównywania tras biegowych.

Na Miejskiej Górze już za chwilę będzie można pobiegać na nartach. Na wyposażeniu MZGK jeszcze w tym tygodniu powinna pojawić się specjalna, taka jak na filmie pokazowym przystawka do ubijania i wyrównywania tras biegowych.

Opublikowany przez Gmina Stary Sącz Środa, 16 stycznia 2019


Czytaj też:

Budują się następne mosty dla EuroVelo

KZK

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.