Pomysł na starosądecki dworzec PKP: miejsce integracji i mały hotelik

Stary Sącz przygotowuje się do przebudowy dworca kolejowego. Wedle wstępnych planów w budynku dworca ma powstać niewielki hostel. 

Inwestycję poprzedziły warsztaty, których ideą jest rozpoznanie oczekiwań i preferencji lokalnej społeczności, tak, aby w jak najszerszym zakresie uwzględnić je podczas przygotowywania i realizacji przebudowy dworców.

Warsztaty stanowią pierwszy etap konsultacji społecznych, realizowany jeszcze przed przystąpieniem do prac projektowych.

PKP planuje zmienić wygląd zewnętrzny budynku. Dworzec po renowacji ma nawiązywać do architektury wcześniejszego dworca, który uległ zniszczeniu, bądź do dworca kolejowego w Rytrze.

– Przebudowa dworca w Starym Sączu znalazła się wśród 16 projektów inwestycyjnych, które PKP będzie realizowała w Dolinie Popradu. W przypadku tego obiektu planowana jest przebudowa wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych – mówi Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP.

Nowy starosądecki dworzec ma służyć nie tylko podróżnym. Swoje miejsce znajdzie tam sala, w której będą mogły odbywać się spotkania lokalnych stowarzyszeń oraz próby zespołów regionalnych. Obok budynku będzie parking.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się z zakresem planowanego przez PKP S.A. przedsięwzięcia i zakładanymi terminami jego realizacji.

– Pomysły były różne. Najciekawszy wydaje się koncept utworzenia w części wyremontowanego dworca małego hostelu, o ile oczywiście znajdzie się chętny na taką działalność – mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

– Uczestnicy warsztatów otrzymają wkrótce dostęp do specjalnej grupy na portalu społecznościowym, gdzie uzyskają bieżące informacje o postępach w projekcie, będą mogli zadawać pytania oraz przesyłać swoje spostrzeżenia i uwagi – dodaje burmistrz Lelek.

O remontach dworców w Dolinie Popradu pisaliśmy: 

Dworce w Dolinie Popradu odzyskają dawną świetność

oraz

Pasażerów można zliczyć na placach jednej ręki. Czy  remont dworców kolejowych ma sens? 

Fot. UM Stary Sącz – Tak wyglądał starosądecki dworzec PKP przed II wojną światową. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.