Stary Sącz: licealiści & Mgr Mors w akcji. Biologiczny mural gotowy

Stary Sącz: licealiści & Mgr Mors w akcji. Biologiczny mural gotowy

Tylko dwa dni zajęło mgr Morsowi i uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu stworzenie niezwykłego muralu w sali biologicznej. Dzisiaj złożono autografy pod dziełem.

Mural, pod kierunkiem mgr Morsa, stworzyli uczniowie, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie. Celem było zaprojektowanie „ściany” do sali biologicznej. Zwyciężył projekt Kingi Tudaj, uczennicy klasy 1b. W projekcie wzięli udział: Wioletta Zielińska, Nadia Zychowicz, Agnieszka Wątroba, Daniel Faron , Anna Lipka, Wiktoria Wnęk, Marlena Niemiec i oczywiście zwyciężczyni projektu Kinga Tudaj.

Sala biologiczna przejdzie pełną metamorfozę – mówi Aneta Mamala, nauczycielka biologii w starosądeckim Liceum i pomysłodawczyni akcji – Mural stał się impulsem do zmian. Zaprosiłam do współpracy Mgr Morsa i uczniów liceum. To niezwykła przygoda ze sztuką street-art, której owoc ujrzał właśnie światło dzienne. Uczniowie sami wykreowali swoją przestrzeń. To ich projekt od A do Z. W tej szkole dajemy młodzieży szeroki wachlarz możliwości do wszechstronnego rozwoju. Wykorzystuje to doskonale.

To wspaniała przygoda, którą zapamiętamy do końca życia – mówią zgodnie uczniowie Liceum. – Warsztaty i malowanie z mgr Morsem to dla nas ogromne wyróżnienie, jesteśmy wdzięczni za taką możliwość.

Projekt został zrealizowany przy współpracy Fundacji Rozwoju Sądecczyzny.

źródło: Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych

Fot. LO Stary Sącz, (AM)

Share on twitter
Share on facebook