Stary Sącz. Agropromocja 2022 zakończona. Znamy laureatów

Stary Sącz. Agropromocja 2022 zakończona. Znamy laureatów

agropromocja 2022, wyniki konkursów

Za nami jubileuszowa XXX edycja wystawy rolniczej Agropromocja 2022. Dwudniowe wydarzenie przyciągnęło tłumy. Do Starego Sącza zjechała rekordowa liczba wystawców. Wyłoniono laureatów konkursów. Kto zwyciężył?

Fotorelację z pierwszego dnia Agroporomocji 2022 prezentowaliśmy TUTAJ.

Wydarzenie rozpoczęło się w minioną sobotę od porannej Mszy Świętej przy ołtarzu papieskim. W trakcie imprezy odbyła się konferencja prasowa z udziałem Dominika Paska, dyrektora Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Małgorzaty Serwaczek (kierownik Działu Metodyki Doradztwa, Szkoleń i Wydawnictw MODR). Organizatorzy nie ukrywali zadowolenia z przebiegu jubileuszowej edycji.

– To najlepszy wynik w historii naszej wystawy. Jest ogromna liczba zarówno firm specjalizujących się w odpowiadaniu na potrzeby branży okołorolniczej jak i podmiotów indywidualnych – relacjonowała Małgorzata Serwaczek.

Dominik Pasek jako dyrektor MODR i jednocześnie przedstawiciel organizatora, zwracał szczególną uwagę na historię wydarzenia oraz jego jakość.

– Trochę nie sprzyja deszczowa pogoda, ale pozostałe okoliczności tegorocznej Agropromocji mogą cieszyć. Na terenie wystawy widzimy wspaniałych ludzi, kochających to, co robią. Ich praca jest jednocześnie ich pasją. Dziś mogą się podzielić z państwem owocami swojej pasji – mówił dyrektor MODR.

Organizatorzy zadbali o każdy detal. Imprezie towarzyszyła przemyślana oprawa muzyczna. W sobotę zaprezentowała się kapela Skalni, a w niedzielę – zespoły Paradnice oraz Kapela Ciupaga. Wyłoniono także laureatów konkursów.

W konkursie Agroliga (kategoria Najlepszy Rolnik) zwyciężyła para Krystyna i Krzysztof Boroń z Wołowic. Tuż za nimi uplasowali się: Jolanta Cichoń z Książnic Małych oraz Krzysztof Olszanecki ze Stróży. Wyróżnienie przypadło Janowi Antkiewiczowi z Krzeszowic. W drugiej kategorii konkursu Agroliga (Najlepsza Firma) zwyciężyła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skale. Na podium znaleźli się także: Grupa Producentów Owoców ZELSAD z Tęgoborzy oraz Winnica ZADORA ze Szczepanowic.

Wyniki pozostałych konkursów

Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne:
1) Katarzyna Chorązka-Małysa z Goszyc, 2) Lucyna i Marek Gawłowie z Woli Batorskiej oraz Renata Grabowska z Bugaja, 3) Katarzyna Leśniak z Glichowa.

Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne:
1) Dorota i Mieczysław Owczarze z Męciny Małej, 2) Danuta Ścibor z Kędzierzynki, 3) Anna i Wojciech Gromada z Zębu.

Najlepszy Doradca Ekologiczny:
1) Halina Puto, 2) Marcin Bielaszka, 3) Katarzyna Gajewska.

Doradca Roku:
1) Agnieszka Pinas, 2) Grażyna Janik, 3) Agnieszka Barnaś.

– Każdy z konkursów miał osobną kapitułę dobraną w taki sposób, aby oceny dokonywali specjaliści w danej dziedzinie. Laureaci mogą mieć pewność, że ich wyróżnienia nie są dziełem przypadku – mówił dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Dominik Pasek.

Miniony weekend uświadomił jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa rolnictwo. Mieszkańcy ziemi sądeckiej, którzy przybyli na starosądeckie błonia, z ciekawością przyglądali się wystawom. Ideą wydarzenia była promocja małopolskiego rolnictwa, firm z branży agrobiznesu, produktów rolnych wytwarzanych na terenie Małopolski, dorobku gospodarczego oraz kulturowego. Zwiedzający mieli możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu przetwórstwa rolno-spożywczego, ogrodnictwa, sadownictwa, pszczelarstwa czy ekologicznej żywności.

Fot: Dawid Kulig

Czytaj także: Niedźwiedź w lasach Beskidu Niskiego. Nadleśniczy apeluje o ostrożność

Reklama