Sądecka drogówka wypuściła nad miasto drona. Uwiecznił 21 przypadków wyprzedzania na pasach

Sądecka drogówka wypuściła nad miasto drona. Uwiecznił 21 przypadków wyprzedzania na pasach

Policyjny dron śledził w miniony weekend sądeckich kierowców. Policjanci „drogówki” wykorzystali możliwości maszyny wyposażonej w kamerę, aby przyjrzeć się zachowaniom kierowców wobec pieszych i rowerzystów.

„Policyjnym nadzorem zostały objęte przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerów na ruchliwych ulicach Nowego Sącza, tj. ul. Królowej Jadwigi oraz al. Józefa Piłsudskiego. Mundurowi szczególną uwagę zwracali również na zachowania kierujących zwłaszcza w rejonie szkół i przedszkoli zlokalizowanych w rejonie tych arterii” – wyjaśnia Aneta Izworska z zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Kamera drona monitorowała czy kierowcy nie wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, nie omijają pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a także sprawdzała, czy piesi nie wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżającym pojazdem lub nie przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem. W momencie, gdy operatorzy drona zaobserwowali wykroczenie, przekazywali informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmował interwencję wobec sprawcy.

Ujawniono łącznie 21 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec przechodniów – wszystkie dotyczyły wyprzedzania w rejonie przejść dla pieszych. Za to wykroczenie grozi mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Zdjęcia: KMP w Nowym Sączu

 

Czytaj też:

W bombowcu, który roztrzaskał się w Wojnarowej, zginęło troje ludzi. Na miejsce katastrofy przyjedzie córka jednego z nich

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.