Stary Sącz. Trwa jubileuszowa edycja Agropromocji (fotorelacja)

Stary Sącz. Trwa jubileuszowa edycja Agropromocji (fotorelacja)

Trwa jubileuszowa XXX edycja Agropromocji. Starosądeckie błonia wypełniły się wystawcami i przedsiębiorcami. Sobota była pierwszym dniem, kiedy każdy mógł zajrzeć w okolice ołtarzu papieskiego i podziwiać wytwory rolników indywidualnych, grup producenckich oraz mieszkańców obszarów wiejskich.

Organizatorem wydarzenia jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Ideą, która już od trzydziestu lat przyświeca Agropromocji jest chęć ukazywania małopolskiego rolnictwa, firm działających w branży agrobiznesu, lokalnych produktów wytwarzanych w regionie oraz dorobku gospodarczo-kulturalnego. Odwiedzając starosądeckie błonia szybko można dostrzec, że zakres tematyczny wydarzenia obejmuje m.in. przetwórstwo rolno-spożywcze, maszyny do produkcji, pszczelarstwo, agroturystykę i dziedzictwo kulinarne.

Sobotni dzień pomimo niesprzyjającej pogody przyciągnął setki zwiedzających. Organizatorzy ułożyli program dnia w taki sposób, aby było dynamicznie i ciekawie. Nie brakowało muzycznych akcentów (występ zespołu Skalni), promocji lokalnych i tradycyjnych produktów czy pokazu rozbioru tuszy gęsi białej. Rozstrzygnięto też konkursy na najlepsze gospodarstwo ekologiczne i agroturystyczne oraz konkurs na kulinarne dziedzictwo i smaki regionów.

W niedzielę drugi dzień Agropromocji. Otwarcie terenu wystawy zaplanowano na godz. 10.00. Przewidziano pokazy tematyczne jak również muzyczne występy. Dzień zostanie zwieńczony występem kapeli „Ciupaga”. W najbliższych dniach poruszymy na łamach naszego portalu istotne tematy związane z jubileuszową edycją Agropromocji. Zrelacjonujemy sobotnią konferencję z udziałem dyrektora MODR oraz wsłuchamy się w głos wystawców. Zachęcając do niedzielnej wizyty w okolice starosądeckich błoń publikujemy fotorelację z dnia sobotniego.

Fot: Dawid Kulig; Urząd Marszałkowski Woj. Małopolskiego, K. Gizicki

Czytaj także: Marek Piekarczyk magicznym koncertem zainaugurował Sądecką Jesień Kulturalną (fotorelacja)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama