Startuje remont kolejnej „powiatówki”. Będzie gotowa za dwa lata

Startuje remont kolejnej „powiatówki”. Będzie gotowa za dwa lata

zniszczona droga

Rozpoczyna się modernizacja drogi powiatowej Paszyn – Mogilno – Krużlowa. W ramach inwestycji m.in. zostanie odbudowany odcinek, który został uszkodzony podczas powodzi błyskawicznej w lipcu 2021 roku.

Prace na drodze powiatowej nr 1570K Paszyn – Mogilno – Krużlowa zaplanowano na długości 4,5 kilometra. Jak powiedziała w rozmowie z naszą redakcją Maria Olszowska ze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, mowa tu o odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 28 do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1568K Łęka – Koniuszowa – Mogilno.

Inwestycja ma być gotowa w 2025 roku. Podbudowa jezdni, poboczy oraz elementów odwodnienia drogi zostanie przebudowana i rozbudowana. Na odcinku, który uległ uszkodzeniu przez klęski żywiołowe (o czym pisaliśmy TUTAJ; zdjęcia zniszczeń znajdują się w galerii pod tekstem), powstaną umocnienia siatkowo-kamienne i mury oporowe. Skarpy od strony przepływającego tamtędy potoku zostaną odpowiednio zabezpieczone.

Zadanie realizowane jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie wynosi 16 920 000,00 zł, a całkowity koszt realizacji zadania w ramach Programu: 27 763 920,88 zł – informują przedstawiciele starostwa.

fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu


Czytaj też:

Miliony na remonty i przebudowy dróg. Samorządowcy podpisali umowy

Share on twitter
Share on facebook