Starosta Marek Kwiatkowski nie wystartuje w wyborach z listy PiS. Stworzył własny komitet

Starosta Marek Kwiatkowski nie wystartuje w wyborach z listy PiS. Stworzył własny komitet

Nie PiS, nie KO, nie Trzeci Droga. Potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku miesięcy. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski w tegorocznych wyborach samorządowych wystartuje z nowopowstałego, niezależnego Komitetu Wyborczego Wyborców ,,Silna Sądecczyzna”. -Współpracować chcemy ze wszystkimi. Nasz główny cel to dobro Sądecczyzny. Nie chcemy wchodzić w politykę wysokich szczebli. Nie chcemy aby powstała tutaj lina nakazowo-rozdzielcza od centrów partyjnych. Chcemy się od tego trochę odizolować, chcemy być niezależni – podkreślał na wczorajszej konferencji prasowej, podczas której starosta podsumował również kadencję obecnego samorządu.

To jest komitet niezależny. Składa się z tych, którym leży na sercu dobro Sądecczyzny, którzy nie chcą wchodzić w żadną wielką politykę, bo wiemy, że czasami ta scentralizowana polityka nie służy rozwojowi regionów. Myślę, że wybory samorządowe powinny polegać na głosowaniu na osoby, które się zna, z którymi ma się kontakt. Łatwiej potem tych ludzi rozliczyć i sprawdzić czy zrealizowali obietnice, które na wstępie były postulowane – wielokrotnie powtarzał Marek Kwiatkowski na wczorajszej konferencji prasowej.

Starosta zaznaczył, że na liście KWW ,,Silna Sądecczyzna” znajduje się 15 radnych powiatowych z obecnej kadencji. Nie podał jednak jeszcze konkretnych nazwisk, zapowiadając, że ujawni je, gdy lista zostanie zarejestrowana.

Chcemy silnej Sądecczyzny

Głównym celem nowopowstałego komitetu jest przede wszystkim kontynuacja rozpoczętych już inwestycji infrastrukturalnych. Hasło ,,Silna Sądecczyzna”, jak objaśnia Marek Kwiatkowski, odnosi się do umiejętności zdobywania funduszy zewnętrznych jak i odpowiedniego ich inwestowania.

Kadencja 2018-2024 była bardzo udaną kadencją dla powiatu nowosądeckiego.Wydatkowaliśmy ponad 360 milionów na inwestycje infrastrukturalne. Dla porównania – jest to trzykrotnie więcej niż  w poprzednich kadencjach. Pomimo inwestycji tak dużych środków w infrastrukturę powiatu nowosądeckiego zmniejszyliśmy zadłużenie procentowe z 42% do 25% – zaznacza starosta.

Jako flagową budowę starosta nowosądecki wymienia Powiatowe Centrum Sportu, poza tym – ponad 150 km dróg, 32 km chodników oraz remont 114 przejść dla pieszych, które zostały oznakowane i doświetlone.

Zwiększyliśmy budżet powiatu. W 2018 roku dochody wynosiły 135 milionów, w tej chwili mamy ponad 280 milionów. Dzieje się to dzięki pozyskiwaniu środków zewnętrznych – dodaje.

 

 

fot. Adrian Maraś

Czytaj też:

Szkolą się nocami, byś Ty mógł spokojnie spać. Za kilka dni manewry ,,Jamna 2024″

Reklama