Kolejny krok w stronę budowy skateparku [ZDJĘCIA]

Kolejny krok w stronę budowy skateparku [ZDJĘCIA]

Przygotowania do budowy skateparku w Nowym Sączu trwają. Władze miasta najpierw przeprowadziły wirtualną ankietę, a następnie zaproszono mieszkańców do konsultacji.

W sali reprezentacyjnej Ratusza zorganizowano otwarte spotkanie w sprawie tego, jakie mieszkańcy mają oczekiwania wobec nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego. Swoje wymagania, a także preferencje mogli wyrazić również przyszli użytkownicy. Do działań zaangażowano znanego specjalistę, bo takim jest Maciej Bobowski, który prowadził wspomniane wydarzenie. Jakie ma doświadczenie? Opracował koncepcję ponad stu skateparków betonowych w Polsce i za granicą, pomagał również w stworzeniu wielu dokumentacji projektowych, a także przeprowadził dziesiątki konsultacji i warsztatów tematycznych. Wśród jego realizacji można wymienić największe kryte obiekty tego typu w naszym kraju, jak m.in. „StreetPark” w Krakowie oraz „AvePark” w Warszawie.

– Chcielibyśmy już w przyszłym roku ruszać z inwestycją, gdyby się udało przeznaczyć na to odpowiednie środki. Działka jest już wybrana, została nam ona przekazana przez Wojewodę jeszcze kilka miesięcy temu i w związku z tym mamy pełne prawo do projektowania, jak i do budowania na tym terenie – zapewnił Artur Bochenek, zastępca prezydenta Nowego Sącza.

Podczas spotkania, jego uczestnicy mogli zapoznać się z wizualizacjami przygotowanymi na bazie ankiet, które Nowosądeczanie wypełniali w kwietniu na prośbę Ludomira Handzla. – Tak jak deklarowałem chciałbym, aby dokumentacja była opracowywana w uzgodnieniu z przyszłymi użytkownikami – tłumaczył wówczas prezydent miasta. Obecnie dwa etapy konsultacji zostały już przeprowadzone i trwają działania związane z zabezpieczeniem finansowania inwestycji.

W spotkaniu z mieszkańcami, gdzie zaprezentowano wizualizacje z propozycjami, jak również dyskutowano o skateparku uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta. Byli to Marta Poremba, dyrektor Wydziału Inwestycji oraz Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Sportu.

Foto: Michał Śmierciak

Czytaj także: Znany komentator zapowiada mecz nowosądeckiej A Klasy

Reklama