Stał się cud! Matylda leci po kolejny do USA

Stał się cud! Matylda leci po kolejny do USA

Matylda

Zaangażowanie setek, jeśli nie tysięcy osób z Sądecczyzny, Podhala oraz innych rejonów Polski i świata, rodzina i bliscy ,,stający na głowie”, by zebrać kwotę, na jaką lekarze wycenili życie maleńkiej dziewczynki, dziesiątki zbiórek i akcji charytatywnych, niezliczone licytacje, a przede wszystkim codzienna walka i strach – to obraz kilku ostatnich miesięcy życia Mariusza i Oli oraz ich córeczki Matyldy. To, co udało się osiągnąć, jest nie do opisania. Zebrano ponad 7 milionów złotych, czyli niemal całą potrzebną sumę. Wtedy stało się coś, na co rodzice Matyldzi tracili już nadzieję – dziewczynka otrzymała decyzję o refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. W maju leci do USA.

– Kochani! Uwaga! Uwaga! Mamy to! Dostaliśmy refundację z NFZ. Matyldzia dostała pieniądze na operację i lot medyczny w jedną stronę. Jesteśmy w szoku – poinformowali w piątek (1 kwietnia) Ola i Mariusz w mediach społecznościowych.

Bardzo chcemy podziękować WSZYSTKIM którzy podarowali nam swój czas, siłę i chęci. Jesteście WIELCY. Grupo moderatorów, administratorów i wolontariuszy! Bez was byśmy nie zaszli tak daleko! W sumie grupa ta liczyła 45 osób które pracowało na FB, Instagramie itp. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę, udostępnianie i każde dobre słowo! I Modlitwę – pisali.

Wylot do Stanów Zjednoczonych zaplanowano na 4 maja. 16 maja Matylda przejdzie cewnikowanie, a na 31 maja wyznaczono termin operacji, która ma uratować życie dziewczynki.

– Pieniądze, które zebraliśmy, na ten moment zostawiamy i podejmiemy decyzję co z nimi w momencie, kiedy będziemy po operacji, a lekarze nam powiedzą, jaki jest dalszy plan działania – zaznaczyli rodzice Matyldy.

Internetowa zbiórka działać będzie do poniedziałku ze względu na trwające licytacje i akcje na rzecz Matyldzi. Rodzice dziewczynki apelują, by wszelkie przedmioty przygotowane na licytacje przekazać na rzecz innych potrzebujących dzieci.

Więcej szczegółów na nagraniu, które przygotowali Ola i Mariusz:

Podziękowania nagrali też dziadkowie Matyldy.

 

Matylda

Przypomnijmy, że Matylda Różak urodziła się w lipcu 2021 roku z ciężką wadą serca – atrezją tętnicy płucnej typu IV. Niemal natychmiast rozpoczęła się walka o życie dziewczynki. W grudniu rodzice poznali cenę operacji w Stanford w USA, która jest dla dziewczynki jedyną nadzieją. Później doszły do tego koszty specjalnego transportu medycznego, a co więcej – potrzebna kwota okazała się wyższa ze względu na wzrost kursu dolara. Ostatecznie do zebrania było ponad 7,5 miliona złotych.

Więcej o chorobie Matyldy TUTAJ, a artykuły na temat różnego rodzaju akcji charytatywnych, organizowanych dla dziewczynki – zbiórek, kiermaszy, koncertów, znajdziesz TUTAJ.

fot. Podaruj_Mi_Serce_Matyldzia

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.