Jest taki dzień, gdy dobrych ludzi rozpoznasz po żółtych kwiatach. To właśnie dziś…

Jest taki dzień, gdy dobrych ludzi rozpoznasz po żółtych kwiatach. To właśnie dziś…

Wiosna mocuje się z zimą. Już kwitną kwiaty, a jeszcze trzeba zmiatać z szyb samochodów śnieg. Nadzieja mocuje się ze zwątpieniem. Wystarczyło wyjść dziś na spacer, żeby przekonać się, że wiosna wygrywa i nadzieja wygrywa. Począwszy od 1998 roku właśnie o tej porze roku jest w kalendarzu taki dzień, kiedy dobrych ludzi można poznać po żonkilach. Trudno było nie zauważyć, że to właśnie dziś.

Z cebulek zasadzonych w październiku teraz wyrosły złociste symbole nadziei, odrodzenia, nowego początku. Armia żonkilowych wolontariuszy z naręczami kwiatów i skarbonkami wyszła w świat, aby zachęcić ludzi do wymiany: kwiatek w zamian za datek. Puszki wypełniały się z godziny na godzinę. Pieniądze, którymi dobrzy ludzie wypełnili skarbonki, zainwestowane zostaną w pomoc dla podopiecznych Sądeckiego Hospicjum. Tam codziennie potrzebna jest nadzieja na nowy początek i na odrodzenie.

Akcja „Pola Nadziei” na Sądecczyźnie odbywa się po raz 19 i jednocześnie po raz pierwszy po dwóch latach przerwy spowodowanej przez epidemię. Przed tegoroczną jej edycją Mieczysław Kaczwiński, dyrektor Sądeckiego Hospicjum informował, że zadeklarowało w niej udział stu wolontariuszy. Niektórzy z nich rozpoczęli kwestę kilka dni przed niedzielą – jak choćby uczniowie szkoły w Biczycach Dolnych, którzy zebrali ponad 1,5 tysiąca złotych. Inni zapowiadali, że zatrzymają skarbonki do poniedziałku, aby wypełnić je jeszcze większą dawką nadziei. W Szkole Podstawowej z oddziałami specjalnymi w Chełmcu zapadła decyzja, żeby pomóc naturze: dzieciaki przygotowały żonkile z bibuły. Udało się dzięki nim zebrać  1175.49 zł na kilka dni przed niedzielą!

Po dwóch latach przerwy Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum wróciło też do tradycji uroczystego wręczenia nagród w konkursie „Żonkilowa Kartka”.

Oto wyniki:

  • I miejsce Wiktoria Krzak SP nr 18,
  • II miejsce Irena Kozar SP nr 1,
  • III miejsce Patrycja Woźniak SP w Przydonicy,
  • wyróżnienia – Michał Gabryś SP w Barcicach i Aleksandra Rudkowska SP nr 15.

Kto nie zdążył wziąć udziału w tegorocznej akcji ” Pola Nadziei”, może w każdej chwili okazać serce dla hospicyjnej inicjatywy w nieco inny sposób –  darując 1% podatku na ten sam cel, któremu służy żonkilowa akcja. Szczegóły w filmie pod galerią zdjęć.

fot. Sądeckie Hospicjum, Hufiec ZHP Nowy Sącz, Szkoła Podstawowa w Trzycierzu, Małgorzata Belska, zarząd osiedla Poręba Mała

Czytaj też:

23,85 litra bezcennego lekarstwa dzięki strażackiej akcji

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.