Nowy Sącz: przetarg na budowę stadionu dla Sandecji w najbliższych dniach!

Nowy Sącz: przetarg na budowę stadionu dla Sandecji w najbliższych dniach!

Jeszcze w tym tygodniu ma zostać ogłoszony przetarg na budowę nowego stadionu dla Sandecji. Wynika tak z dzisiejszych (poniedziałek, 25 września) zapowiedzi prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka. Miejscy urzędnicy mają już przygotowany komplet dokumentów. 

– Skompletowaliśmy już wszystkie dokumenty związane z przetargiem na budowę nowego stadionu Sandecji. W najbliższym czasie ogłosimy przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj” – mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. Oficjalnie on odrzuca ofertę wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego, który wysunął propozycję umiejscowienia stadionu Sandecji w Wielopolu.

Pisaliśmy o tym w tekście: Wójt Chełmca chce oddać ziemię na budowę nowego stadionu dla Sandecji

– Chciałbym przeciąć wszystkie spekulacje dotyczące lokalizacji stadionu. Będziemy budować stadion przy ulicy Kilińskiego. Zgodnie z tym, co wynika z dokumentów przygotowanych przez Urząd Miasta. Jeżeli miałbym rozważać inną koncepcję, to miasto posiada tereny, na których mogłoby inwestować. To jest teren z dużymi tradycjami, teren który może być wizytówką miasta, nie jest to nic nowego. Nie buduje się dziś poza terenami miejskimi, buduje się w centrum, żeby była łatwa dostępność i różnego rodzaju atrakcje dla korzystających – tłumaczy Nowak.

Radni miasta zgodzili się na zadłużenie Nowego Sącza na łączną kwotę 50 mln, aby stadion mógł powstać, o czym pisaliśmy w tekście: Nowy Sącz weźmie 50 mln kredytu na budowę stadionu dla Sandecji 

Nowy stadion, mieszczący ok. 8 tys. miejsc na trybunach, ma być wyposażony w siłownię oraz fitness. Będzie też restauracja oraz sklepy sportowe.

Nie wiadomo, jak długo potrwa procedura wyłonienia wykonawcy nowego stadionu.

– Myślę, że wszystko odbędzie się w sposób standardowy. Jesteśmy ograniczeni przepisami. Jest przetarg, jest termin zgłaszania ofert, czas na odwołania. Wszystko zgodnie z przepisami – dodaje prezydent Nowak.

Fot. Ilustracyjne -pixabay 

Share on twitter
Share on facebook