Mszana Dolna. Nietrzeźwy kierowca stracił samochód

Mszana Dolna. Nietrzeźwy kierowca stracił samochód

policja

Od 14 marca nietrzeźwi kierujący muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Jak pisaliśmy TUTAJ, nowe przepisy pozwalają na odebranie samochodu osobom przyłapanym na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wczoraj doszło do pierwszego takiego przypadku w powiecie limanowskim.

Na stacji paliw w Mszanie Dolnej pewien mężczyzna zauważył kierowcę, który wysiadł z samochodu i nie mógł utrzymać równowagi. Po chwili kierujący wrócił do Volkswagena Passata i usiłował odjechać. Wtedy świadek zastawił mu drogę swoim samochodem, a następnie odebrał kluczyki i pilnował aż do przyjazdu policjantów.

Miejscowi funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o tym zdarzeniu wczoraj (26 marca) o godzinie 21:30. Gdy dotarli na miejsce, skontrolowali trzeźwość kierowcy Passata. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Co więcej, posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

51-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie miał poczekać na wytrzeźwienie. Natomiast jego samochód odholowano na strzeżony parking. Mieszkaniec gminy Mszana Dolna stanie przed sądem. Może spędzić do 5 lat za kratkami.

– Dzięki wzorowej postawie świadka nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Reagujmy na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc po numer telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie – podkreślają limanowscy funkcjonariusze.

fot. arch. dts24.pl

Reklama