Nasi kajakarze SREBRNI w Rio de Janeiro!

Od rywalizacji zespołów - i to znakomicie - rozpoczęły się w Rio de Janeiro Mistrzostwa Świata w slalomie kajakowym. Polacy w składzie: Dariusz Popiela (Nowy Sącz), Michał Pasiut (Nowy Sącz), Mateusz Polaczyk (Szczawnica) w K-1x3 wywalczyli srebrny medal i tytuł wicemistrzów Świata.

Renault2

Jako pierwsze na starcie stanęły dzisiaj kajakarki. W tej konkurencji od dawna nie odnosiliśmy sukcesów. Nie inaczej było teraz. Zespół z składzie: Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz), Natalia Pacierpnik oraz Aleksandra Stach (w Rio startuje indywidualnie w C-1) popłynął dobrze, ale zbyt wolno by znaleźć się w czołowej szóstce mistrzostw. O medale rywalizowało 17 zespołów.

K-1 kobiet x3: 1. Francja 108,37 (0), 2. Niemcy 109,12 (2), 3. Wielka Brytania 109,36 (2), 12. Polska 121,04 (2).

Po występie pań można było mieć nadzieję na lepszy start kanadyjkarzy w C-1 x3, w składzie: Grzegorz Hedwig, Igor Sztuba i Przemysław Nowak. Niestety i oni popłynęli zbyt wolno, by osiągnąć sukces.

C-1 x3 mężczyźni (rywalizowało 14 zespołów): 1. Słowacja 99,67 (2), 2. Słowenia 99,95 (2), 3. Wielka Brytania 100,07 (2),...10. Polska 105,69, (2).

Duże emocje związane były z walką zespołów w K-1 x 3 mężczyzn, na liście startowej były aż 22 drużyny. W tej konkurencji Polacy osiągali w ostatnich latach bardzo dobre wyniki. Nasz team popłynął bardzo dobrze, choć na mecie pokazał się wynik, w którym dopisane był 2 punkty karne.

Po zapytaniu naszej ekipy i analizie zapisu wideo, sędzia główny anulował ten zapis. Dzięki temu Polacy bardzo długo prowadzili. Płynęły kolejne zespoły, a nasza ekipa wciąż była najlepsza. W końcu wystartowali Brytyjczycy, którzy okazali się lepsi.

Za nami wciąż inni, w tym Czesi, którym po analizie zapisu wideo również anulowano punkty karne, co spowodowało, że przeskoczyli nasz zespół. Jednak to nie był koniec zamieszania. Po kolejnym obejrzeniu przez sędziów wyścigu naszych południowych sąsiadów punkty jednak przywrócono, czyli Polacy zostali wicemistrzami Świata.

K-1x3 mężczyzn: 1. Wielka Brytania 92,45 (0), 2. Polska 93,88 (0), 3. Czechy 94,84 (2).

W piątek w Rio de Janeiro zaczną się jeszcze większe emocje, rozpoczną się konkurencje indywidualne C-1 mężczyzn i K-1 kobiet.

Na zdjęciu: Od lewej- Dariusz Popiela, Michał Pasiut i Mateusz Polaczyk

WIŚMAŁA2020
Tagikajaki

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.