,,Sprawne Smoki” odwiedziły Pierwszą Damę. Nie zabrakło rozmów o pasjach, ale i mundialu

,,Sprawne Smoki” odwiedziły Pierwszą Damę. Nie zabrakło rozmów o pasjach, ale i mundialu

Agata Kornahauser-Duda, Sprawne Smoki, Gorlice, Warszawa , Pierwsza Dama

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi Stowarzyszenia na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży ,,Sprawne Smoki” z Gorlic. Pierwsza Dama przyjęła ich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Był czas na oprowadzanie, pogawędki i wspólny posiłek.

Stowarzyszenie powstało w styczniu 2009 roku. Zostało założone przez grupę rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, rehabilitantów i przyjaciół. Zapewnia wielostronną opiekę rodzinom wychowującym dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami fizycznymi i sprzężonymi. Obecnie wspiera 45 osób i prowadzi akademię sportową. Dzięki niej podopieczni nie tylko rozwijają swoją sprawność fizyczną, ale przede wszystkim – budują pewność siebie i przełamują bariery. Dzieci i młodzież biorą udział także w przeróżnych zawodach, gdzie zdobywają puchary i medale. To sprawia im niezwykłą radość i daje satysfakcję. Organizowane są również festyny, ogniska dla dzieci, szkolenia dla rodziców, wyjazdy studyjne.

Agata Kornahauser-Duda, Sprawne Smoki, Gorlice, Warszawa , Pierwsza Dama

Wczoraj (8 grudnia) „Sprawne Smoki” odwiedziły Warszawę. Pierwsza Dama opowiedziała młodzieży o siedzibie głowy państwa, która prócz funkcji użytkowej i reprezentacyjnej jest ważnym zabytkiem historycznym. Spotkanie rozpoczęło się w Sali Kolumnowej, w której odbywają się najważniejsze wydarzenia.

Agata Kornahauser-Duda, Sprawne Smoki, Gorlice, Warszawa

Podczas wspólnego posiłku podopieczni stowarzyszenia opowiadali o swoich zainteresowaniach, pasjach oraz tym, co w tym roku przyniósł im św. Mikołaj. Nie zabrakło także wątków dotyczących mundialu w Katarze. Pierwsza Dama rozmawiała także z rodzicami i opiekunami o projektach dotyczących rehabilitacji osób niepełnosprawnych i turnusach dla całych rodzin połączonych z poznawaniem różnych metod rehabilitacyjnych i integracji podopiecznych.

Czytaj także: Wiśniowski Inwestorem Społecznym Szlachetnej Paczki. „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

Fot. Grzegorz Jakubowski/
KPRP

 

Share on twitter
Share on facebook