Sądecka Infrastruktura Miejska do likwidacji. Audyt wykazał szereg nieprawidłowości

Brak podstawowych mechanizmów i dokumentacji w zakresie zarządzania, zawarcie umów na usługi prawne na kwotę 97 tys. 599 zł w ciągu trzech lat, 18 tys. zł przeznaczone na konsultacje mailowe i telefoniczne realizowane z Katowic, działania niezgodne z wewnętrznym regulaminem, brak procedur zawierania umów i niekorzystne zapisy w umowach, brak procedur oceny celowości dokonywanych wydatków, brak procedur zakupowych, brak procedur i regulaminów w tym antykorupcyjnych i etycznych, brak transparentności procesów rekrutacyjnych, awansowych i nagradzania oraz nieracjonalne działania w powiązaniu z Urzędem Miasta – to kilka z wielu nieprawidłowości, które wykazał  audyt przeprowadzony w Sądeckiej Infrastrukturze Miejskiej. Wyniki kontroli zaprezentowano dziś podczas konferencji prasowej w sądeckim ratuszu. 

PROT4

W kampanii wyborczej obiecałem audyt podmiotów, których właścicielami są mieszkańcy Nowego Sącza. W związku z wynikami audytu w SIM, na najbliższe posiedzenie Rady Miasta wprowadziłem punkt obrad zmierzający do tego, aby spółkę w sposób cywilizowany zlikwidować. Tak aby nikt przy tym nie ucierpiał – poinformował prezydent Ludomir Handzel.

Jak zapowiedział, pracownicy SIM otrzymają  wynagrodzenia i propozycje pracy w innym miejscu, a zadania jakie wykonywała Sądecka Infrastruktura Miejska zostaną rozdzielone pomiędzy inne podmioty działające pod egidą miasta. Obowiązki SIM przejmą prawdopodobnie STBS, MPK oraz MZD.

– W mojej ocenie SIM  jest bytem sztucznym, który generował dla miasta tylko niepotrzebne koszty. Mam nadzieję, że kolejne audyty spółek miejskich będą mniej niepokojące – dodał prezydent.

więcej informacji wkrótce …

 

Szalet i wynagrodzenia dla pracowników pogrążają miejską spółkę

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]