Nowy Sącz: kultura za półdarmo. Korzystaj!

Małopolskie Centrum Kultury Sokół oraz Muzeum Okręgowe to dwie nowosądeckie instytucje biorące udział w projekcie edukacji kulturalnej Bon Kultury. W ramach tego projektu samorząd Województwa Małopolskiego dofinansowuje zajęcia i wydarzenia kulturalne realizowane przez regionalne instytucje kultury. Właśnie rozpoczynają się zapisy.

Za  lekcje, warsztaty i zajęcia uczestnicy – dzieci, młodzież i dorośli zapłacą zaledwie 25% ceny – czyli nie więcej niż 6,25 zł. Resztę dołoży Województwo Małopolskie.

Jak skorzystać z tej oferty? Wystarczy wybrać coś dla siebie spośród zajęć w ramach Bonu Kultury i zapisać się telefonicznie lub osobiście w wybranej instytucji. Aby zyskać 75% zniżki wystarczy podać hasło „Bon kultury”. Za uczestnictwo w zajęciach uczestnicy zapłacą – w zależności od ceny podstawowej – od 1 zł do maksymalnie 6,25 zł. Ze zniżki będzie można skorzystać do wyczerpania puli środków.

W tym roku w budżecie Województwa Małopolskiego zaplanowano na ten cel 720 tys. zł.

W ramach Bonu Kultury można skorzystać z pokaźnego rabatu między innymi na następujące zajęcia:

„Karramba! Smok Wawelski na horyzoncie!” (3-8 lat)

Po licznych wędrówkach Pyzy na polskich dróżkach oraz wielu perypetiach Bolka i Lolka w różnych zakątkach świata nadszedł czas, aby uczestnicy BONU KULTURY powrócili z dalekich wojaży wprost do serca Małopolski – Krakowa. W otoczeniu sympatycznych bohaterów poznawać będą jego tajemnice i największe atrakcje. A przewodnikiem będzie sam Smok Wawelski w rozczłapanych butach i czerwonym kaszkiecie.

„LoveLudowe!” (5-100 lat)

Jakie wzory ludowe powinny kojarzyć się nam z Małopolską? Na czym polega praca twórcy ludowego? Ile czasu zajmowało mu wyhaftowanie stroju ludowego? Warsztaty pomogą znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z zagadnieniem kultury ludowej Małopolski. Zostały one przygotowane z myślą o najmłodszych, młodzieży, osobach dorosłych oraz seniorach.

„Teatr marzeń – w świecie wyobraźni i sztuki” (6-16 lat)

Scena to miejsce, w którym spełniają się marzenia, a wizje artystów stają się rzeczywistością, dzięki niezwykłej magii teatru! Wspólnie będziemy odkrywać tę magię, zawartą w teatralnych rekwizytach, kostiumach i scenografii. Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z historią teatru, z charakterem teatralnej przestrzeni kształtowanej przez wyobraźnię i umiejętności plastyczne twórców, a także rozbudzenie ich kreatywności poprzez samodzielną pracę nad modelem teatru i postaciami aktorów.

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu:

„Dziecięcy świat, czyli zabawki z dawnych lat” (5-65 lat i więcej)

Ośrodki zabawkarstwa powstały na przełomie XIX i XX wieku. Zabawki wykonywane były najczęściej przez całe rodziny, często w przydomowych warsztatach. Wycinano je według szablonu z grubego papieru, tkaniny czy drewna lub wyplatano z wikliny, toczono, rzeźbiono i ozdabiano malując na jaskrawe kolory, ryzując albo wypalając.

„Zaplątany świat – tworzymy miniaturę tkacką” (5-65 lat i więcej)

W zaplątanym świecie zdobędziesz wiedzy z zakresu artystycznego wzornictwa i tkactwa regionalnego, tradycyjnego i nowoczesnego oraz pozyskasz umiejętności praktyczne, manualne i techniczne z zakresu tkactwa artystycznego konieczne do wykonania miniatury tkackiej.

 

 

 

fot.www.pixabay.com

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.