Nowy Sącz: młodzi rozwijają skrzydła przedsiębiorczości z Fakro

Prawie stu uczniów z powiatu krakowskiego odwiedziło znaną nowosądecką firmę Fakro, aby zapoznać się ze sposobem funkcjonowania firm o globalnym zasięgu. Wizyta odbyła się w ramach V edycji projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”, dzięki któremu młodzież ma okazję poznać specyfikę danej branży i tym samym podjąć decyzję o przyszłej ścieżce kariery zawodowej.

– Uczniowie mają bardzo dużo teorii w szkole, natomiast szkoła bardzo rzadko spotyka się z prawdziwym biznesem – mówi Piotr Rogoziński, koordynator projektu. – To sprawia, że młodzi ludzie mają duże problemy z wyborem ścieżki kariery zawodowej. Nasz program ma im to przybliżyć i pomóc podjąć decyzje związane z ich zawodową przyszłością, pokazać, że sukces jest możliwy także i tu, w Polsce.

Podczas wizyty w firmie Fakro młodzież miała okazję poznać historię firmy, zobaczyć jak powstają okna dachowe, a także zapoznać się z działalnością fundacji „Pomyśl o Przyszłości” założonej przez prezesa Ryszarda Florka.

Fakro angażuje się także w kształcenie zawodowe młodzieży. Z inicjatywy firmy powstało kilka klas o profilu dekarskim, ponadto przedsiębiorstwo zadeklarowało także współpracę przy tworzeniu podstawy programowej oraz kształcenia praktycznego młodzieży w kierunku zawodu montera stolarki budowlanej.

Młodzież w ramach wizyty w Nowym Sączu, odwiedziła także firmę Newag.

fot. organizatorzy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.