Siostry z Krynicy pomogły hokejowej Reprezentacji Polski w zdobyciu wicemistrzostwa świata

Siostry z Krynicy pomogły hokejowej Reprezentacji Polski w zdobyciu wicemistrzostwa świata

Natalia Nosal, Emilia Nosal, hokej, Krynica

Dobiegły końca hokejowe Mistrzostwa Świata U-18 dziewcząt. Impreza odbyła się w austriackim Radenthein. Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce a znaczący udział w sukcesie miały dwie kryniczanki, siostry Natalia i Emilia Nosal.

W Krynicy od dawna stawiają na młodzież. Klub UKS KTH ma wielu wychowanków, którzy osiągają dobre występy w różnych kategoriach wiekowych. Tym razem swoją obecność zaznaczyły dwie kryniczanki, które w pomogły Reprezentacji w czempionacie Dywizji 1B.

Hokeistki spod Góry Parkowej zadebiutowały w Mistrzostwach Świata. Zrobiły to z przytupem. Na zakończenie imprezy biało-czerwone zmierzyły się azjatkami. Pokonały je 2:1 a Natalia Nosal zaliczyła asystę i została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. We wcześniejszych grach Polki przegrały z Austrią i chińską drużyną Tajpej. Poza Koreą zdołały jeszcze wygrać z Danią. W tym meczu także asystowała Natalia Nosal z Krynicy. Powyższe wyniki pozwoliły na wywalczenie drugiej lokaty.

Uczniowski Klub Sportowym KTH Krynica powstał w 2019 roku z inicjatywy zaangażowanych rodziców. Celem stowarzyszenia jest kontynuowanie tak bogatej przecież tradycji krynickiego hokeja.

Fot. Galeria Rodzinna Natalii oraz Emilii Nosal

Czytaj także: Malownicze i wymagające trasy biegowe sądeckiej ziemi. Ruszyły zapisy na III Alpejskie Grand Prix

Share on twitter
Share on facebook