Wiemy dlaczego nie ma węgla!

Wiemy dlaczego nie ma węgla!

Oto dokonaliśmy sensacyjnego ustalenia w sprawie tajemniczego zniknięcia węgla! Co prawda nie odkryliśmy nowych złóż, ale przynajmniej dokopaliśmy się do starych. DTS zaniepokojony brakiem węgla na rynku wydelegował swojego specjalnego wysłannika, aby zbadał, co się z czarnym złotem stało? Reporter dts24 Wojciech Molendowicz – wybitny specjalista od braku węgla, legitymuje się nawet dyplomem górniczym, który na dowód publikujemy.

Co prawda dyplom speca od kopania węgla wystawiła mu KWK Komuna Paryska (!) mieszcząca się przy ul. Dzierżyńskiego (!!!) w Jaworznie, co już jest wystarczającym powodem, żeby nasz wysłannik zapadł się pod ziemię. Ze wstydu. Jednak specjalizacja „podziemna eksploatacja złóż” jaką zdobył nasz reporter w efekcie pobierania nauki upoważnia go, do poszukiwania zaginionego węgla.

Otóż nasze ustalenia są absolutnie sensacyjne! Prawdopodobnie jako jedyni w Polsce wiemy, dlaczego nie ma węgla. Odpowiedź na nurtującą wszystkich zagadkę okazała się dziecinnie prosta. Nie ma węgla, bo nie ma już kopalni! I to nie jednej! Zniknęła z powierzchni ziemi Kopalnia Węgla Kamiennego Komuna Paryska! Po prostu zasypano ją i jakaś litościwa ręka zasadziła w tym miejscu kwiatki. Ale co tam znikająca kopalnia! W Jaworznie nie ma już nawet  ulicy Dzierżyńskiego! Druga kopalnia, o której wyrobiska kruszył przed laty kilof nasz reporter – KWK Siersza – też nie istnieje! W miejscu gdzie stał szyb wydobywczy leży teraz szyba. Nie byle jaka, bo to przednia szyba od golfa, ale rozbita.

Nie odbiegajmy jednak od tematu. Skąd zatem nasz kraj ma wziąć węgiel na zimę, skoro dwie penetrowane przez nas niegdyś kopalnie zostały zamknięte 20 lat temu? A może to mała strata, skoro już przed laty mawiano, że węgiel z Sierszy tylko się świeci zamiast palić. Choć może w 2022 roku lepszy byłby choćby i świecący węgiel niż żaden? Z braku urobku publikujemy unikatowe zdjęcie wesołej brygady poszukiwaczy węgla. Jedno z ostatnich zrobionych pod ziemią w Komunie Paryskiej, w zamierzchłych czasach, kiedy węgla na hałdzie było jeszcze pod dostatkiem. Drugi z lewej nasz specjalny wysłannik od podziemnej eksploatacji złóż. Czuwaj!

Czytaj też:

Niedźwiedź w lasach Beskidu Niskiego. Nadleśniczy apeluje o ostrożność