Siostry Szafrańskie z kolędą dla nieobecnych

Siostry Szafrańskie z kolędą dla nieobecnych

W niedzielny wieczór kościół w Korzennej pękał w szwach. Na specjalnie przygotowanej scenie pojawiły się siostry Szafrańskie i dały popis swojego kunsztu muzycznego. Nie zabrakło tradycyjnych kolęd, jak i innych klimatycznych utworów, a wszystko to w wykonaniu trzech niezwykłych głosów, przy akompaniamencie skrzypiec, altówki i pianina. Było czego posłuchać.  

Koncert „Kolęda dla nieobecnych” rozpoczął się o godzinie 17. Artystki z Lipnicy Wielkiej zaprezentowały repertuar, który po raz pierwszy przedstawiły w piątek w Służewskim Domu Kultury w Warszawie.

Znalazły się w nim tradycyjne, jak również góralskie i zagraniczne kolędy oraz pastorałki. W murach korzeńskiej świątyni zabrzmiały między innymi: „Oj Maluśki, Maluśki”, „Mizerna cicha”, „Gdy śliczna Panna”, „Jezus Malusieńki”, a także „Silent night”, „Mary did you know”, „A la nanita nana”, czy ,,Amazing Grace”.

Świat usłyszał o siostrach Szafrańskich w 2014 roku, kiedy to jako zespół El Saffron, zostały finalistkami VI edycji programu muzycznego „Must be the music”. Nie dawno sporą popularność zdobyła sama Izabela, biorąc udział w The Voice of Poland – muzycznym show Telewizji Polskiej. 25-latka szybko została pokochana przez jury oraz publiczność i będąc członkiem drużyny Michała Szpaka, dostała się do półfinału, o czym pisaliśmy TUTAJ. W programie miała okazję stworzyć swój własny, debiutancki singiel, który nosi tytuł ,,Zatapiam się”.

W tym roku sporym osiągnięciem mogła pochwalić się też siostra bliźniaczka Izy – Laura. Lipniczanka mieszka obecnie w Stanach Zjednoczonych (tak jak najstarsza z sióstr – Gabriela Szafrańska-Bończak), gdzie wzięła udział w wyborach Miss Polonia Illinois 2019. Piękna 25-latka zdobyła tytuły Miss Osobowości, Miss Publiczności i Miss Internetu. Laura była też o włos od udziału w dalszym etapie konkursu, czyli Miss Polonia USA, uzyskując tytuł II Wicemiss Polonia Illinois USA 2019. Więcej na ten temat TUTAJ.

Jak przyznają utalentowane siostry, przygotowanie świątecznych koncertów nie było łatwe, ze względu na to, że dwie z nich mieszkają w USA, a trzecia w Warszawie. Do pierwszych prób doszło dopiero tuż przed Bożym Narodzeniem w rodzinnym domu Szafrańskich w Lipnicy Wielkiej. Pracy nad nowym materiałem poświęcały każdą wolną chwilę i zdradzają, że śpiewały nawet podczas lepienia pierogów, czy ubierania choinki.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Koncert zorganizowany przez gminę Korzenna i miejscowe Centrum Kultury wypadł znakomicie. Pełne ławki, zasłuchane twarze i gromkie oklaski mówiły same za siebie.

Siostry wspólnie śpiewały, a na pianinie akompaniował im Przemysław Zalewski, który brał udział przy produkcji takich programów jak: The Voice of Poland, Mini Szansa, czy Warszawskie Warsztaty Gospel. Warto wspomnieć, że muzyk współpracował też m.in. z Halinką Mlynkovą, czy Agnieszką Włodarczyk.

W kościele można było usłyszeć też dźwięki altówki – instrumentu Laury oraz skrzypiec, na których grała Gabriela. Sporą niespodzianką dla zebranych było również pojawienie się na scenie 10-letniego brata Szafrańskich, który wykonał jeden z utworów wspólnie z siostrami.

Poniżej fragment piosenki ,,Amazing Grace” w wykonaniu Izabeli, Laury i Gabrieli.

 

Share on twitter
Share on facebook